Kolejne nagranie rozmowy Kulczyka z Kwiatkowskim

"Moim zdaniem kilka przyczyn się na to nałożyło. Jest intensyfikacja tych kołowrotków VAT-owskich i oni trochę to przespali. Według naszych analiz ewidentnie za wolno zaczęli reagować na te działania - mówi w rozmowie z miliarderem Janem Kulczykiem szef NIK Krzysztof Kwiatkowski cytowany przez tvp.info.

(FORUM)

W programie "Strefa starcia" w TVP Info ujawnione zostało kolejne nagranie z warszawskiej restauracji Amber Room. "10 czerwca 2014 r. spotkali się tam ówczesny szef NIK Krzysztof Kwiatkowski i miliarder Jan Kulczyk. Na nagraniu polityk i biznesmen dyskutują o problemie ze ściągalnością VAT-u. To właśnie w tych latach - kiedy Platforma Obywatelska współrządziła z PSL - dochodziło do miliardowych wyłudzeń podatku VAT. Eksperci twierdzą, że w latach 2007-2015 straty państwa z tego tytułu wyniosły ok. 250 mld zł" - podaje portal.

"Na kolegium [NIK] analizujemy budżet państwa i przygotowujemy opinię dla Sejmu. 20 procent zmniejszonych wpływów z podwyższonego podatku VAT" cytuje "tvp.info" w ujawnionym nagraniu Krzysztofa Kwiatkowskiego.

"Moim zdaniem kilka przyczyn się na to nałożyło. Jest intensyfikacja tych kołowrotków VAT-owskich i oni trochę to przespali. Według naszych analiz ewidentnie za wolno zaczęli reagować na te działania" mówi dalej Kwiatkowski w rozmowie z miliarderem.

"My mamy problem () trochę nasze ministerstwo finansów [jest] jak dziecko we mgle" oświadcza urzędnik.

"System VAT został uszczelniony, ale jak dotąd nikt nie odpowiedział za stworzenie warunków do wyłudzeń, tego złodziejstwa. Nie dokonałoby się to bez stworzenia warunków. Kwiatkowski już tutaj powinien dostać jakieś oskarżenia, ale nikt tego nie bierze pod uwagę" cytuje portal posła Kukiz15 Józefa Brynkusa w Strefie starcia.(PAP)

mgost/ pch/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
35 5 skasowane_konto

zostawcie w spokoju Jana Kulczyka. Hieny.

! Odpowiedz
4 16 prs

~niepelnosprawny_org

Chodze do dentysty prywatnie, płacę i wychodze.
Przymykam oko, troszke niegrzecznie, na brak rachunku choc zauwazylem, poniewaz zęby sa zdrowe, ze czasami dentysta potrafi "naciagnac" sprawe by nie miec w grafiku pustego "okienka"..
Wymysla jakis kamien, przebarwienie (z ktorym jeszcze moglbym spokojnie pol roku, rok, chodzic..) itp. by koniecznie zarobic.
To dentysta, wiec nie podskakuje (zartuje sobie), tylko.. zastanawiam sie, poniewaz jest takie przeswiadczenie wsrod ludzi, ich czesci, by gospodarke oddac w rece prywatne.
Drapie sie wtedy po glowie, zastanawiajac sie, do czego ludzie sa zdolni dla zysku, swiecidelek, dla mamony..
Przeciez jest tyle dziedzin, sa lobbysci, tzw. przepychacze rur, businessman-i jak Kulczyk, politycy, bankierzy.. ze az strach pomyslec..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 5 niepelnosprawny_org

pamietam już dość dawno taką sytuacje lata temu, jak na statoilu kupowałem coś, kasjer paragon od razu zmiotl do pudełka, jak powiedziałem, upomialem sie,, zeby mi dał to sie zmieszał, poczerwieiał i szybko wytlumaczyl, ze nie jest praktyką by chowac, bo nikt nie chce, jednak ten odruch troche "przemawial"....

! Odpowiedz
20 11 szejker

@alvaro
Ale manipulujesz. Tu chodzi o 1300 mln pln ktore mieli pozyskac z panstwowego banku ktory znacjonalizowali za nasze pieniadze za kwote kilkudziesieciu miliardow zlotych. W tle jest jeszcze zakup kolejki za ktora tyle zaplacili ze az wstydza sie podac kwoty i wiele innych watpliwych transakcji. Skala aktywnosci pisowskich troli na tym forum jest niewyobrazalna.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
28 37 histeryk

Kwiatkowski twierdzi, że "trochę to przespali". No po prostu niesamowicie mocna taśma, żaden kapiszon... :-) W dodatku na nagraniu jest Kulczyk, czyli wiadomo że coś złego knuli :-)

! Odpowiedz
12 33 alvaro_morales

Faktycznie histeryzujesz. Zarówno taśmy Kaczyńskiego jak i te nagrane rozmowy z Kulczykiem są równie ważne. Wprawdzie taśmy Kulczyka nie pokazują żadnej afery, ale pokazują że w Polsce bardzo dobrze miała się mafia. Na pierwszej taśmie Kulczyk opowiada o pogróżkach i szantażu przez ludzi ze wschodu z którymi Państwo nie może sobie poradzić.
Na obecnych taśmach jest mowa o karunzelach Vat z którymi Państwo polskie nic nie robiło. Pokazuje to jak bardzo Państwo Polskie było "iluzoryczne" i jak pewne ciemne siły toczą nad nim parasol uniemożliwiając jakiekolwiek zmiany.

A teraz popatrz na taśmy Kaczynskiego. Cała sądowa batalia przeciwko Kaczyńskiemu dotyczy zapłaty 1mln PLN zagranicznemu biznesmenowi. Cały 'establiszment' dziennikarski rozpisuje się jaki to Kaczyński zly bo nie zapłacił za dość wątpliwą fakturę Austryiakowi. Widać jak na dłoni że nie mili się do czego doczepić to rozkrecają aferę ktora w swoim charakterze jest dość komiczna.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

 • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.