Pociągiem z Krakowa do Zakopanego w wakacje

Na czas wakacji Koleje Małopolskie uruchomiły pociągi z Krakowa do Zakopanego. "Luxtorpeda" to połączenie cieszące się popularnością wśród mieszkańców i turystów. Dzięki współpracy Kolei Małopolskich i Słowackich, na torach pojawią się także pociągi kursujące na trasie Muszyna – Poprad Tatry.

(Polskie Koleje Linowe SA)

"Te dwa wakacyjne połączenia bez wątpienia ucieszą mieszkańców i turystów. Ci, którzy chcą skorzystać z alternatywy dla +zakopianki+ mogą dojechać do Zakopanego nowoczesnym klimatyzowanym pociągiem, z miejscem na bagaż i rowery. Ktoś kto, będzie chciał wyjechać na weekendowy wypoczynek będzie mógł wyruszyć w sobotę rano, a wrócić w niedzielę wieczorem" – mówił w sobotę podczas inauguracji połącznia wicemarszałek województwa Łukasz Smółka.

Pociąg, który z Krakowa Głównego wyruszył o godz. 8.12. do Zakopanego dotrze o 11.24. Będzie kursował w soboty, niedziele i święta. Z powrotem wystartuje z Zakopanego o godzinie 19.08, a do Krakowa Głównego dotrze o godzinie 22.19.

Przed wojną "Luxtorpeda" pokonywała tą trasę w czasie krótszym o godzinę, ale jak zapewniają władze województwa i kolejarze, sytuacja pod tym względem znacznie poprawi się, gdy PKP Polskie Linie Kolejowe SA. skończą prowadzone na torach remonty.

Prezes Kolei Małopolskich Bogdan Kondratowicz podkreślił, że nowe połączenie to udogodnienie dla miłośników gór, a przejazd pociągiem to bezpieczna i ekologiczna alternatywa dla podróży zatłoczoną Zakopianką. "Odpowiadamy w ten sposób na zapotrzebowanie turystów" – dodał.

Po ponad 9-letniej przerwie w sobotę rozpoczną kursowanie pociągi pasażerskie przez polsko-słowackie przejście graniczne Muszyna – Plavec.

W każdy wakacyjny weekend do 1 września Koleje Słowackie (ZSSK) we współpracy z Kolejami Małopolskimi uruchomią dwie pary pociągów (rano i popołudniu) w relacji Poprad Tatry – Muszyna. Kursy te będą skomunikowane z pociągiem "Jaworzyna" jadącym z Krakowa do Muszyny i z powrotem oraz z pociągami Spółki Przewozy Regionalne do Tarnowa i Krynicy.

Pociągi będą zatrzymywać się m.in. na przystankach w Starej Lubowli, Białej Spiskiej i Kieżmarku, dzięki czemu można zaplanować zwiedzanie atrakcyjnych turystycznie miejscowości na Słowacji.

autor: Małgorzata Wosion-Czoba

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 hatlik1

bo unas sa koleje albo prezesi szybkiej głupoty

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 27 karbinadel

100 km w ponad trzy godziny. Doby kolarz da radę szybciej. Nazwa "Luxtorpeda" to chyba jakiś żart?

! Odpowiedz
0 11 potiomkin

Z Katowic do Krakowa jedzie ponad 2 godziny. Jest to połączenie pomiędzy dwoma aglomeracjami odległymi o 77 km. Autokar tę trasę pokonuje w 70 minut łącznie z korkami

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne