REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Koleje Dolnośląskie wstrzymują połączenia międzynarodowe

2020-03-13 23:44
publikacja
2020-03-13 23:44
Koleje Dolnośląskie wstrzymują połączenia międzynarodowe
Koleje Dolnośląskie wstrzymują połączenia międzynarodowe
/ Koleje Dolnośląskie

O północy, z soboty na niedzielę Koleje Dolnośląskie zawieszają połączenia transgraniczne - poinformowała w piątek wieczorem spółka. Połączenia zostają wstrzymane do czasu ponownego otwarcia granicy państwa dla pasażerskiego transportu kolejowego.

„Po decyzji polskiego rządu o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego i czasowym – od 15 marca br. i na następujące po nim 9 kolejnych dni – zamknięciu granic, w tym dla kolejowych połączeń międzynarodowych, Koleje Dolnośląskie zawieszają wszystkie swoje połączenia do Niemiec” – poinformowała spółka w przesłanym PAP w piątek wieczorem komunikacie.

Wcześniej już spółka informowała o wstrzymaniu od soboty niektórych połączeń do Czech, na podstawie decyzji tamtejszych władz.

Jak wyjaśniono, od niedzieli Koleje Dolnośląskie nie będą realizowały połączenia granicznego Goerlitz – Zgorzelec. W rozkładzie pozostają natomiast odcinki krajowe; wszystkie połączenia Wrocławia, Jeleniej Góry oraz Legnicy z niemieckim Goerlitz zostają skrócon,e a ich nową stacją początkową bądź końcową będzie stacja Zgorzelec.

Analogiczna sytuacja – jak podaje spółka - będzie miała miejsce w przypadku realizowanego przez Koleje Dolnośląskie weekendowo-świątecznego połączenia Forst – Wrocław Główny. Linia ulegnie skróceniu o odcinek graniczny Forst – Zasieki i to miejscowość Zasieki będzie obecnie stacją początkową i końcową dla połączenia z Wrocławiem.

„Dodatkowo, po rozmowach z naszym niemieckim partnerem Deutsche Bahn, zapadła decyzja o wcześniejszym – czyli od soboty, 14 marca – wstrzymaniu +Kulturzug-Pociąg do Kultury+, czyli połączeń w relacji Berlin-Lichtenberg – Wrocław Główny” – podano. Całkowicie zostaje też zawieszone połączenie Drezno Hbf. – Zgorzelec, które Koleje Dolnośląskie realizowały wspólnie z niemieckim DLB.

W związku z zawieszeniem połączeń transgranicznych, wstrzymana została możliwość zakupu w przedsprzedaży biletów na te połączenia. Osoby, które już kupiły bilet na przejazd w niedzielę, albo na późniejszy termin mogą dokonać ich zwrotu i odzyskać pełną zapłaconą kwotę. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Kolej

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki