REKLAMA

Kolany: Złota nie kupujemy po to, aby na nim zarobić

2018-02-16 11:00
publikacja
2018-02-16 11:00
Kolany: Złota nie kupujemy po to, aby na nim zarobić
Kolany: Złota nie kupujemy po to, aby na nim zarobić
fot. ponsulak / / YAY Foto

Dziś zastanowimy się, czym dla inwestorów jest złoto. Czy stanowi bezpieczną przystań w niepewnych czasach? A może jego kupno jest próbą oszukania samego siebie, zagwarantowania sobie polisy bezpieczeństwa?

Moim pierwszym gościem będzie Krzysztof Kolany, analityk portalu Bankier.pl, autor newslettera Złotowieści. Jest on wielkim zwolennikiem udziału złota w portfelu inwestycyjnym. Posłuchamy więc, jaki ten udział być powinien i jaką formę kruszcu kupować należy.

Gorące głowy studzić jednak będzie Bartosz Pawłowski, dyrektor inwestycyjny domu maklerskiego mBanku, jeden z najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie. Jego nie przekonały legendy o królu Midasie, złotym runie i złotych miastach. Dlaczego nie poleca kupowania kruszców – o tym już za chwilę.

Ale wróćmy do legend. Mateusz Ostrowski, psychoterapeuta, były dziennikarz ekonomiczny, wyjaśni, czym dla naszego mózgu jest złoto. Dlaczego tak bardzo lgniemy do tego, co się świeci i ma tak szlachetny kolor. Czyli złota gorączka z psychologicznego punktu widzenia.

Na pewno pamiętają Państwo Amber Gold. W tym wielkim oszustwie złoto odegrało niepośrednią rolę. Dawid Tokarz, dziennikarz Pulsu Biznesu, opowie o tym, jak nasza redakcja od samego początku tłumaczyła niebezpieczeństwo lokowania tam oszczędności. Możemy mówić o tym z podniesioną głową, bo właśnie z tego powodu jako jedyne medium nie drukowaliśmy reklam Amber Gold ani OLT Express.

Ile tysięcy ton złota wydobyto już na świecie, gdzie są jego największe złoża i czy jest sens szukać go w Polsce? O tym usłyszą państwo na koniec w rozmowie z prof. Adamem Piestrzyńskim z Katedry Geologii Złożowej i Górniczej AGH w Krakowie.

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.

Źródło:
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (37)

dodaj komentarz
jack41
A ja w tym miesiącu zarobiłem 13 tys na Hot forex
sel
Wypadałoby znać podstawy, Amber gold rósł bo złoto rosło 300% a gwarantowano zakup bez cła i watu tak samo odkup ze składu celnego i śmieszne przy tych wzrostach złota ale zawsze coś ,14% rocznie
ajwaj
Przeciez to wlasnie dowodzi tez dalekowzrocznosci bankier.pl, haslo "sell on good news"=sprzedawaj na górce + ostateczna lipa. Nie mówiac o innych aspektach np. wyczucie przekretu i NIE wciaganie jeleni w ich katastrofe.
Poza tym "zwyciezców sie nie sadzi" = mieli racje :)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
open_mind
Im stopy procentowe niżej, giełdy i krypto waluty wyżej a cena metali szlachetnych mocno „sterowana” tym bardziej się niepokoję, że wstanę rano i znowu nie będzie "teleranka" tylko jakiś burak w mundurze, tym razem z NATO opowie mi bajkę, że strzały za oknem i czołgi na ulicach Europy i USA są dla naszego dobra.
ajwaj
""nasza redakcja od samego początku tłumaczyła niebezpieczeństwo lokowania tam oszczędności. Możemy mówić o tym z podniesioną głową, bo właśnie z tego powodu jako jedyne medium nie drukowaliśmy reklam Amber Gold ani OLT Express.""

Wielki szacun :)
Uratowaliscie egzystencje wielu, a moze
""nasza redakcja od samego początku tłumaczyła niebezpieczeństwo lokowania tam oszczędności. Możemy mówić o tym z podniesioną głową, bo właśnie z tego powodu jako jedyne medium nie drukowaliśmy reklam Amber Gold ani OLT Express.""

Wielki szacun :)
Uratowaliscie egzystencje wielu, a moze i zycie... Coponiektórzy nie wytrzymali straty dorobku zycia
sel
Może z braku tej reklamy OLT splajtowało? do tego były wzrosty cen paliw 100% w ciągu roku wyższe opłaty dzierżawy samolotów i ciągle coraz wyższe opłaty lotniskowe ?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
trendwalker
Przy takiej skali dodruku, słabnącym dolarze i dużym prawdopodobieństwie pęknięcia baniek, złoto jest dobrym wyborem. Jeszcze lepszym w mojej ocenie jest srebro, które zyskuje szybciej od złota w przypadku wzrostów. Sposobów na inwestowanie w metale szlachetne jest kilka, nie trzeba ograniczać się do kupna fizycznego Przy takiej skali dodruku, słabnącym dolarze i dużym prawdopodobieństwie pęknięcia baniek, złoto jest dobrym wyborem. Jeszcze lepszym w mojej ocenie jest srebro, które zyskuje szybciej od złota w przypadku wzrostów. Sposobów na inwestowanie w metale szlachetne jest kilka, nie trzeba ograniczać się do kupna fizycznego kruszcu. Mamy przykładowo ETFy na spółki wydobywcze, które co prawda są dosyć zmienne i trzeba mieć do nich właściwy mindset, ale jest to warte rozważenia, jeżeli wie się co się robi. Więcej o złocie tutaj: http://bit.ly/2BA3XGg

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki