REKLAMA

Kofola zamierza skoncentrować swoją polską produkcję w zakładzie Hoop w Kutnie

2017-07-20 07:18
publikacja
2017-07-20 07:18

"Decyzja ta jest naturalną konsekwencją inwestycji realizowanych w ostatnich latach, dzięki którym zakład został zmodernizowany. W tym procesie, jak i w całej działalności, najważniejszymi dla nas wartościami są wsparcie klientów, zadowolenie konsumentów oraz zachowanie najwyższej jakości produktów" - powiedział członek zarządu Jiří Vlasák, cytowany w komunikacie.

/ Kofola

Koncentracja produkcji w Kutnie wiąże się z przeniesieniem produkcji z zakładu w Grodzisku Wielkopolskim. Proces zostanie przeprowadzony do końca br. W związku z wprowadzanymi zmianami zostanie zwolnionych 136 pracowników. Firma wdraża szeroki program wsparcia dla całej załogi grodziskiego zakładu. Jego celem jest zapewnienie atrakcyjnych gratyfikacji finansowych oraz wszechstronnej pomocy przy zmianie miejsca zatrudnienia przez pracowników, wyjaśniono.

"Jesteśmy wdzięczni załodze zakładu w Grodzisku Wielkopolskim za wieloletni wkład w rozwój naszej firmy. Dlatego zapewniliśmy pracownikom znacząco wykraczające poza Kodeks Pracy warunki zakończenia współpracy i wszelkie potrzebne wsparcie w poszukiwaniu zatrudnienia. Przeniesienie produkcji nie jest łatwą decyzją, jednak niezbędną, aby spółka mogła nadal rozwijać konkurencyjność na szybko zmieniającym się rynku napojowym" - dodał Vlasák.

Grupa Kofola jest producentem napojów bezalkoholowych z siedmioma zakładami produkcyjnymi na pięciu rynkach europejskich. Akcje Kofola ČeskoSlovensko a.s. zostały wycofane z obrotu na GPW z dniem 6 czerwca 2017 r.

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki