REKLAMA

Kofola rozważa wtórną ofertę publiczną akcji

2015-05-13 18:15
publikacja
2015-05-13 18:15

Kofola rozważa przeprowadzenie wtórnej oferty publicznej akcji. Na SPO może składać się zarówno emisja nowych, jaki i sprzedaż istniejących akcji - podała spółka w komunikacie. SPO może obejmować ofertę publiczną w Czechach, a także w Polsce lub na Słowacji oraz ofertę prywatną w tych i innych krajach.

"W celu przygotowania transakcji spółka zaangażowała zarówno doradców prawnych jak i finansowych, z którymi analizuje obecnie różne warianty przeprowadzenia transakcji oraz pracuje nad szczegółowym scenariuszem i harmonogramem transakcji" - czytamy w komunikacie.

"Wstępny harmonogram transakcji przewiduje przeprowadzenie SPO w czwartym kwartale 2015 lub w pierwszym kwartale 2016 r." - dodano.

Kofola poinformowała, że rozważy SPO po przeprowadzeniu zmian w strukturze grupy. Ich głównym celem jest przeniesienie siedziby rejestrowej głównej spółki holdingowej do Czech oraz notowanie jej akcji zarówno na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie jak i Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Jeśli zmiany zostaną wprowadzone, główna spółka holdingowa grupy będzie spółką prawa czeskiego z siedzibą w Czechach. (PAP)

jow/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki