REKLAMA

Kofola może opuścić warszawską giełdę; grupa chce przenieść siedzibę do Czech

2015-09-16 08:09
publikacja
2015-09-16 08:09

Kofola może opuścić warszawską giełdę. Spółka rozważa ofertę publiczną akcji czeskiej spółki holdingowej Kofola CeskoSlovensko na giełdzie praskiej i przeniesienie siedziby grupy do Czech - podała Kofola w komunikacie. Nie wyklucza, że w przyszłości Kofola CeskoSlovensko mogłaby pojawić się na GPW w Warszawie.

/ Kofola

Kofola kupiła nieprowadzącą wcześniej żadnej działalności czeską spółkę akcyjną Kofola CeskoSlovensko. Obecnie chce sprzedać akcje Kofola CeskoSlovensko swoim większościowym akcjonariuszom, KSM Investment, CED Group oraz Rene Musila i Tomaszowi Jendřejek w proporcjach odpowiadających ich udziałom w aktualnej strukturze akcjonariatu firmy.

Po sprzedaży papierów będzie starać się o dopuszczenie akcji Kofola CeskoSlovensko do obrotu na Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Po dopuszczeniu do obrotu miałoby nastąpić podwyższenie kapitału zakładowego Kofola CeskoSlovensko w drodze wniesienia aportu przez uczestniczących akcjonariuszy wszystkich posiadanych przez nich akcji Kofola do Kofola CeskoSlovensko.

"W wyniku ostatniego (trzeciego) opisanego powyżej kroku, jeśli i kiedy zostanie on wykonany, Kofola CeskoSlovensko, spółka z siedzibę w Czechach, stanie się nową spółką holdingową grupy Kofola, zaś emitent w przynajmniej 99,6 proc. będzie własnością Kofola CeskoSlovensko" - napisano w raporcie.

"W następnym kroku Kofola CeskoSlovensko zamierza przeprowadzić procedurę przymusowego wykupu mniejszościowych akcjonariuszy emitenta, by następnie doprowadzić co wycofania akcji emitenta z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie" - dodano.

Kofola CeskoSlovensko przygotowuje już prospekt, który w najbliższym czasie zostanie złożony Czeskiemu Bankowi Narodowemu do zatwierdzenia.

"Zmiana będzie przeprowadzona w drodze transakcji prywatnych i tylko uczestniczący akcjonariusze będą w niej uczestniczyć. Zmiana nie będzie się wiązać z ofertą akcji Kofola CeskoSlovensko skierowanej do innych inwestorów niż uczestniczący akcjonariusze" - informuje Kofola.

Po wdrożeniu zmiany, Kofola CeskoSlovensko może rozważyć przeprowadzenie oferty publicznej i dopuszczenie do obrotu na warszawskim parkiecie.

"Na IPO może składać się zarówno emisja nowych akcji jaki i sprzedaż istniejących akcji Kofola CeskoSlovensko. IPO może obejmować ofertę publiczną w Czechach i w Polsce oraz ofertę prywatną w tych i innych krajach" - czytamy w komunikacie.

Spółka zastrzega, że przeprowadzenie IPO będzie uzależnione od wystąpienia sprzyjających warunków rynkowych.

"Wstępny harmonogram transakcji przewiduje przeprowadzenie zmiany (w strukturze grupy kapitałowej - PAP) w październiku tego roku, zaś IPO w czwartym kwartale 2015 r. lub w pierwszym kwartale 2016 r." - podano w raporcie. (PAP)

morb/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Trzezwy
I slusznie, nie da sie robic biznesu w kraju w ktorym byle urzedniczyna stwierdza ze lody sa napojem i niszczy firme w kilka dni.
~Sceptyk
Szczury zaczynają uciekać z tonącego okrętu.
~bulbulbul
Nie szczury, tylko załoga. Szczury już dawno uciekły. Tylko pasażerowie zostali.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki