Kodak wchodzi na rynek smartfonów

Znana z aparatów fotograficznych firma Kodak zapowiedziała nową linię produktów w nadchodzącym roku. Producent sprzętu fotograficznego chce wejść na rynek urządzeń mobilnych i już w styczniu zaprezentuje na targach technologicznych kilka nowych produktów.


(fot. Kodak / )

Kodak udzielił prawa do swojej marki producentowi smartfonów Bullitt Group, który stworzył już  wcześniej telefony dla marki Caterpillar – donosi serwis The Verge. To Bullitt jest wykonawcą smartfona, tabletu i urządzenia będącego połączeniem aparatu ze smartfonem. Nowości mają zostać zaprezentowane na międzynarodowych targach technologicznych CES, które odbędą się 6-9 stycznia w Las Vegas. Urządzenia mają jednak wejść do sprzedaży dopiero w drugiej połowie 2015 roku.

Nowe produkty Kodaka mają działać pod kontrolą najnowszej odsłony systemu Android i według producenta zapewnią najlepsze rozwiązania fotograficzne na rynku. Być może Microsoft Lumia i jej PureView doczekają się konkurencyjnej technologii. 

Przecieki o smartfonie marki Kodak pojawiły się już rok temu, kiedy firma opublikowała koncepcyjne grafiki prezentujące Instamatic 2014. Urządzenie wyglądało jak połączenie nowoczesnego smartfona i staromodnego aparatu na kliszę. Jest jednak mało prawdopodobne, by Kodak odświeżył tę koncepcję i wprowadził ją na rynek w przyszłym roku.

/mg

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~pikol

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 2 ~kiki

Kodak nie robi już dobrych aparatów, tylko tanie, słabe jakościowo "małpki", a to na zdjęciach ... nie ma szans na klientów. Inne firmy go ubiegły np. Panasonic z modelem Camera CM1, choć też ma pewne wady: zamiast pogrubić obudowę i tam dołożyć większy akumulator, zrobili cienka obudowę z odstającym silnie obiektywem i akumulatorkiem niespełna 3 tys. mAh.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.