REKLAMA

Kluzik-Rostkowska: Przed końcem czerwca trzecia część "Naszej szkoły"

2015-06-18 12:06
publikacja
2015-06-18 12:06
Kluzik-Rostkowska: Przed końcem czerwca trzecia część "Naszej szkoły"
Kluzik-Rostkowska: Przed końcem czerwca trzecia część "Naszej szkoły"
/ Kancelaria Premiera RP

Przed końcem czerwca do konsultacji trafi trzecia część przygotowywanego przez MEN podręcznika dla uczniów drugiej klasy szkoły podstawowej "Nasza szkoła", a przed końcem sierpnia część czwarta - poinformowała minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.

Z przygotowywanego przez resort edukacji podręcznika "Nasza szkoła" będą się uczyć uczniowie, który we wrześniu tego roku rozpoczną naukę w drugich klasach szkoły podstawowej. To ten sam rocznik, który w obecnym kończącym się roku szkolnym, jako pierwszy korzystał z przygotowanego na zlecenie MEN bezpłatnego "Naszego elementarza".

Kluzik-Rostkowska pytana w czwartek na konferencji prasowej kiedy do konsultacji trafi trzecia część "Naszej szkoły" odpowiedziała: "Rozmawiałam o tym dzisiaj rano. Ma się to wydarzyć do końca tego miesiąca (), kolejna trafi kilka tygodni później". Po konferencji minister doprecyzowała, że czwarta część trafi do konsultacji przed końcem sierpnia.

Po zakończeniu prac nad "Naszą szkołą" mają rozpocząć się prace nad podręcznikiem do klasy trzeciej.

W drugiej klasie uczniowie będą mieli w podręczniku wyodrębnione treści z wiedzy matematycznej, dlatego de facto będą mieli dwie książki: "Nasza szkoła" i "Nasza szkoła. Matematyka". Każda z nich podzielona będzie na cztery części. Z pierwszych z nich uczniowie uczyć się będą we wrześniu, październiku i listopadzie, z drugich - w grudniu, styczniu i lutym, z trzecich - w marcu i kwietniu, z czwartych - w maju i czerwcu.

Za treści z zakresu języka polskiego, przyrody i społeczeństwa odpowiadają Maria Lorek (główna autorka podręcznika dla pierwszoklasistów) i Monika Zatorska. Za część matematyczną odpowiada Agata Ludwa, autorka wielu popularnych zeszytów ćwiczeń dla najmłodszych.

Pierwsza część "Naszej szkoły" trafiła do konsultacji społecznych w grudniu ubiegłego roku, a druga w marcu.

"Nasz elementarz" wybrało ponad 97 proc. wszystkich szkół podstawowych w Polsce, w tym ponad 99 proc. szkół publicznych. Obok wersji standardowej ma on cztery wersje adaptacji - dla dzieci niewidomych, niesłyszących i z innymi dysfunkcjami. Przygotowanie podręcznika, druk i dystrybucja finansowane są z budżetu państwa.

Nauczyciele mogli skorzystać z innego podręcznika niż rządowy "Nasz elementarz" pod warunkiem, że jego zakup finansował organ prowadzący (w przypadku większości szkół publicznych jest to gmina). Szkoła nie może bowiem domagać się od rodziców zakupu podręczników. Ta zasada będzie dotyczyła także podręcznika do II i do III klasy szkoły podstawowej. (PAP)

dsr/ pz/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki