REKLAMA

Kim jest przeciętny leasingobiorca?

2014-10-22 04:33
publikacja
2014-10-22 04:33
Kim jest przeciętny leasingobiorca?
Kim jest przeciętny leasingobiorca?

Firmy, które korzystają z leasingu są bardziej innowacyjne i rzadziej niż pozostałe liczą na pieniądze z Unii - donosi "Puls Biznesu".

Przeciętny leasingobiorca działa na rynku od 6 do 11 lat (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Przeciętny leasingobiorca to średnia firma, która działa na rynku od 6 do 11 lat. Ma siedzibę w województwie zachodniopomorskim, pomorskim albo kujawsko-pomorskim. To podmiot produkcyjny, działający w ochronie zdrowia i pomocy społecznej albo w transporcie. Jego właściciel ma wykształcenie wyższe i jest mężczyzną.

Taki portret leasingobiorcy wyłania się z badania Konfederacji Lewiatan przeprowadzonego między majem i lipcem 2014 r. przez CBOS na grupie 1111 mikro-, małych i średnich firm.


Leasingobiorców wyróżnia podejście do biznesu. Częściej niż firmy, które nie korzystały nigdy z tej formy finansowania, leasingobiorcy są nastawieni na rozwój, a nie tylko utrzymanie się na rynku.

Badanie Lewiatana pokazuje również, że firmy korzystające z leasingu chętniej niż inne wykorzystują szanse rynkowe, nawet jeśli to oznacza konieczność wsparcia się finansowaniem z zewnętrznych źródeł.

"Ich priorytetem jest działanie w długim okresie, inwestowanie w innowacyjne produkty i ekspansja zagraniczna" - przekonuje Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. (PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~arne
W moim przypadku to poczatkujący przedsiębiorca, który szuka pomysłu na tanie rozkręcenie działalności:D Wziąłem w leasing na http://mleasing.pl/ juz kilka maszyn budowlanych i jestem zadowolony z warunków.
~melberg
To wcale nie musi być jakiś biznesmen. Daleko szukać... Nie miałem pomysłu na prezent komunijny, a wiedziałem że chrześniak chciał koniecznie quada. Ma dobre warunki, mieszka na wsi, jest dużo pola. Wiem, że chyba przesadziłem, ale znajomi podpowiedzieli mi o ofercie mleasing.pl, wziąłem używanego quada w leasing To wcale nie musi być jakiś biznesmen. Daleko szukać... Nie miałem pomysłu na prezent komunijny, a wiedziałem że chrześniak chciał koniecznie quada. Ma dobre warunki, mieszka na wsi, jest dużo pola. Wiem, że chyba przesadziłem, ale znajomi podpowiedzieli mi o ofercie mleasing.pl, wziąłem używanego quada w leasing na 24 miesiące, pierwsza wpłata tylko 25% wartości a oprocentowanie tylko 3,99%. Nawet nie wiecie jaki chrześniak był szczęśliwy.

Powiązane: Porównaj i zyskaj: leasing

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki