REKLAMA

Kiedy dojdzie przelew w Wielkanoc? Które banki skróciły czas pracy placówek?

2021-03-31 10:45, akt.2021-04-01 12:36
publikacja
2021-03-31 10:45
aktualizacja
2021-04-01 12:36
Kiedy dojdzie przelew w Wielkanoc? Które banki skróciły czas pracy placówek?
Kiedy dojdzie przelew w Wielkanoc? Które banki skróciły czas pracy placówek?
fot. Pixabay / / Pexels

Lepiej nie zwlekać z wysłaniem przelewu przed świętami. Zlecenie przekazane w piątek po godzinie 16 trafi do odbiorcy dopiero po Wielkanocy. Krajowa Izba Rozliczeniowa zapowiada dłuższą przerwę dla niektórych zleceń. Z kolei bank skracają godziny otwarcia placówek przed świętami.

Przed Wielkanocą kilka zmian w codziennej bankowości. Zbyt późne wysłanie pieniędzy przed świętami może skończyć się przekazaniem ich odbiorcy dopiero we wtorek. Lepiej sprawdzić także godziny otwarcia placówek w piątek (2 kwietnia), część banków skróciła czas pracy.

Kiedy dojdzie przelew podczas Wielkanocy?

Standardowo przelewy krajowe  w systemie międzybankowym są rozliczane codziennie w trakcie trzech sesji o godzinie 9:30, 13:30 oraz 16:00. "Odstępstwem od tego standardu są dni ustawowo wolne od pracy i weekendy" – przypomina Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR). W związku z nadchodzącymi świętami Wielkanocnymi przerwa w rozliczaniu przelewów krajowych potrwa o dzień dłużej niż w podczas zwykłego weekendu.

Warto pamiętać, że przelew krajowy zlecony do Krajowej Izby Rozliczeniowej w piątek (2 kwietnia) po godzinie 16, zostanie rozliczony w takcie porannej sesji w kolejnym dniu roboczym, czyli we wtorek (6 kwietnia).

Dłuższa przerwa czeka klientów przekazujących środki pieniężne w ramach przelewów Euro Elixir – systemu rozliczającego przelewy w unijnej walucie (krajowe i transgraniczne). W wielu krajach europejskich Wielki Piątek to tzw. banking holiday, czyli dzień wolny od pracy. Przerwa potrwa dłużej i obejmie również 2 kwietnia – podaje KIR. 

Kiedy przelew natychmiastowy?

Święta Wielkanocne wpłyną na działanie systemu rozliczeniowego przelewów krajowych oraz Euro Elixir. Natomiast natychmiastowe przelewy Express Elixir będą realizowane w normalnym trybie, czyli 24/7/365. Rozliczenia odbywają się także w weekendy, święta i umożliwiają przekazywanie środków pieniężnych pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach.

Na rozliczenia przelewów natychmiastowych podczas Wielkanocy może wpłynąć dostępność usług poszczególnych banków. Jeżeli instytucje planują przerwy techniczne lub prace serwisowe to przekazywanie środków pieniężnych za pomocą przelewów natychmiastowych możne być ograniczone. Warto sprawdzi, które banki zapowiedziały prace techniczne na święta.

Przerwy techniczne w bankach

PKO Bank Polski

Na mapie placówek PKO Bank Polskiego w części polskich miast m.in. Warszawie, Krakowie, Kielcach, Szczecinie, Gdańsku, Bydgoszczy, Toruniu oraz Katowicach pojawiły się informacje o skróconym czasie pracy oddziałów. W Wielki Piątek (2 kwietnia) placówki PKO w wybranych miastach będą czynne do godziny 14:00.

Bank Pekao

Placówki Banku Pekao będą otwarte krócej w Wielki Piątek (2 kwietnia). Klienci będą mogli skorzystać z usług stacjonarnych do godziny 14:00. Dodatkowo Pekao informuje, że w Wielką Sobotę (3 kwietnia) wszystkie oddziały banku będą zamknięte.

BNP Paribas

W piątek (2 kwietnia) przed świętami Wielkanocnym placówki banku BNP Paribas będą nieczynne, czytamy w komunikacie na stronie.

Nest Bank

Również klienci Nest Banku muszą być przygotowani na inne godziny pracy placówek. W Wielki Piątek (2 kwietnia) oddziały banku będą zamknięte.

DF

Źródło:
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (3)

dodaj komentarz
stane
Warto sprawdzić nowy bank internetowy BlackCatCard, pochodzi z Malty i działa w całej UE, a konto i karta u nich są darmowe.

Dla nowych klientów oferują 40 euro (czyli prawie 200 zł darmowego bonusu).

Tutaj przeczytacie więcej: https://zaofertowani.com/blackcatcard
dolar36
za wszystkim stoi mafia bankowa! przelew internetowy niezależnie od chwili wysłania powinien dodrzeć do odbiorcy po sekundzie, jednak za taką skomplikowaną technologicznie usługę musisz płacić 10zł
dowofo6605
Dziś Znalazłem nowe media społecznośCiowe, wydaje mi się, że to nieporozumienie niż facebook i twitter, sprawdź to….

www.Fteeli.com

Powiązane: Święta w finansach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki