Kaufland wycofuje marki Unilevera ze swoich półek

2018-09-05 08:50
publikacja
2018-09-05 08:50

Sieć Kaufland postanowiła zrezygnować ze współpracy z Unileverem, w efekcie czego z półek marketów – również tych w Polsce – znikną wszystkie produkty marek koncernu. Znajdują się wśród nich m.in. Dove, Axe, Rexona, Domestos, Lipton czy Knorr.

/ fot. Marek Kuwak / FORUM

Łącznie ze sklepów Kauflanda zostanie wycofanych około 500 rodzajów produktów. Decyzja została uzasadniona dużą podwyżką cen przez Unilevera. - Nowe warunki współpracy uniemożliwiłyby oferowanie produktów w najlepszych cenach przy zachowaniu szerokiego wyboru asortymentu i wysokiej jakości – czytamy w oświadczeniu sieci.

Produkty wspomnianych marek będą niedostępne do odwołania. Znikną one z półek Kauflanda w Niemczech, Czechach, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii, na Słowacji i w Polsce.

- Kaufland i Unilever przez lata zbudowali dobre relacje partnerskie. Z przykrością przyjęliśmy więc decyzję dostawcy o znacznym podniesieniu cen zakupu produktów dla sieci Kaufland, co musiało spotkać się z brakiem naszej akceptacji. Nowa oferta oparta jest na warunkach, które obok wysokiej jakości i dużego wyboru nie pozwalają zaoferować naszym klientom najlepszych cen, a to jedna z głównych obietnic firmy Kaufland złożonej naszym klientom. W związku z powyższym wstrzymane zostały dostawy produktów m.in. w Polsce, Czechach, Słowacji i Chorwacji. W Polsce sprawa ta dotyczy 90 artykułów marek Sunlight, Surf, Coccolino i Knorr. Zapewniamy, że Kaufland współpracuje z szerokim gronem producentów i będzie nadal oferował klientom duży wybór produktów zarówno marek producenckich, jak i własnych, które są atrakcyjną alternatywą dla cotygodniowych zakupów – mówi portalowi Wirtualne Media Krzysztof Litwinek z biura prasowego Kaufland Polska.

W oświadczeniu polskiego oddziału Kauflanda nie zostały wymienione takie marki jak Lipton, Magnum, Ben & Jerry's Domestos, Rexona, Dove oraz dostępnej na polskim rynku marki Kasia.

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
iwonka50
Same niepotrzebne rzeczy produkuje ten unilever, żadna strata
kryzysio
W takiej na przykład sieci z ssmannem w nazwie nie można od dawna już kupić pewnej marki kosmetyków męskich dla skóry wrażliwej, dlatego nie zachodzę już w ogóle do sklepów tej sieci.
niepelnosprawny_org
a jeszcze bardziej spadnie grono klientów, aczkolwiek przy obecnym wzroscie gospodarczym za wiele nie odczują...
jiira
Bedzie wiecej niemieckiego dziadostwa tak jak w LIDL. Musicie zrozumiec, ze rola niemieckich sieci handowych jest pchanie niemieckich produktow drugiej lub trzeciej jakosci, ktorych u siebie nie sprzedaja. Dla przykladu w Poznaniu, stolicy polskiego ziemniaka, LIDL sprzedaje frytki z Niemiec...
karbinadel
Akurat w Kauflandzie jest bardzo dużo polskich produktów
doninik odpowiada karbinadel
Większość jest polskich. Tylko jakiś mądrala uważa, że jak właściciel firmy produkującej w Polsce jest z zagranicy, to już nie jest produkt polski.
mkx odpowiada doninik
Polski, nie polski - a dywidenda jest wypłacana na zagranicznej giełdzie.
doninik odpowiada mkx
Każdy miał możliwość stworzenia sieci sklepów. Polacy też to robili. Jest chociażby Mila. Kup udziały lub akcje w spółce, która przynosi zysk, to też dostaniesz dywidendę. Każdy, kto odnosi sukces w biznesie jest piętnowany przez tych, którzy tego nie osiągnęli.
jiira odpowiada doninik
Zalozyc tak, moze mial szanse choc niekoniecznie kapital. Ale wieczne wakacje podatkowe i transfer zyskow to juz nie. Na tym polega problem. Niestety zwlaszcza sieci handlowe spoza Polsi wykorzystuja do maksimum mozliwosci obejscia prawa na co polskie spolki nie moga sobie pozwolic a jak probuja (LPP) to sa pietnowane (slusznie zreszta).Zalozyc tak, moze mial szanse choc niekoniecznie kapital. Ale wieczne wakacje podatkowe i transfer zyskow to juz nie. Na tym polega problem. Niestety zwlaszcza sieci handlowe spoza Polsi wykorzystuja do maksimum mozliwosci obejscia prawa na co polskie spolki nie moga sobie pozwolic a jak probuja (LPP) to sa pietnowane (slusznie zreszta). PiS obiecywal wprowadzenie podatku na wzor tych we Francji od obrotu sieci handlowych, ale niestety ugial sie pod lobby.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki