Kaufland wycofuje marki Unilevera ze swoich półek

Sieć Kaufland postanowiła zrezygnować ze współpracy z Unileverem, w efekcie czego z półek marketów – również tych w Polsce – znikną wszystkie produkty marek koncernu. Znajdują się wśród nich m.in. Dove, Axe, Rexona, Domestos, Lipton czy Knorr.

(fot. Marek Kuwak / FORUM)

Łącznie ze sklepów Kauflanda zostanie wycofanych około 500 rodzajów produktów. Decyzja została uzasadniona dużą podwyżką cen przez Unilevera. - Nowe warunki współpracy uniemożliwiłyby oferowanie produktów w najlepszych cenach przy zachowaniu szerokiego wyboru asortymentu i wysokiej jakości – czytamy w oświadczeniu sieci.

Produkty wspomnianych marek będą niedostępne do odwołania. Znikną one z półek Kauflanda w Niemczech, Czechach, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii, na Słowacji i w Polsce.

- Kaufland i Unilever przez lata zbudowali dobre relacje partnerskie. Z przykrością przyjęliśmy więc decyzję dostawcy o znacznym podniesieniu cen zakupu produktów dla sieci Kaufland, co musiało spotkać się z brakiem naszej akceptacji. Nowa oferta oparta jest na warunkach, które obok wysokiej jakości i dużego wyboru nie pozwalają zaoferować naszym klientom najlepszych cen, a to jedna z głównych obietnic firmy Kaufland złożonej naszym klientom. W związku z powyższym wstrzymane zostały dostawy produktów m.in. w Polsce, Czechach, Słowacji i Chorwacji. W Polsce sprawa ta dotyczy 90 artykułów marek Sunlight, Surf, Coccolino i Knorr. Zapewniamy, że Kaufland współpracuje z szerokim gronem producentów i będzie nadal oferował klientom duży wybór produktów zarówno marek producenckich, jak i własnych, które są atrakcyjną alternatywą dla cotygodniowych zakupów – mówi portalowi Wirtualne Media Krzysztof Litwinek z biura prasowego Kaufland Polska.

W oświadczeniu polskiego oddziału Kauflanda nie zostały wymienione takie marki jak Lipton, Magnum, Ben & Jerry's Domestos, Rexona, Dove oraz dostępnej na polskim rynku marki Kasia.

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 6 iwonka50

Same niepotrzebne rzeczy produkuje ten unilever, żadna strata

! Odpowiedz
3 9 kryzysio

W takiej na przykład sieci z ssmannem w nazwie nie można od dawna już kupić pewnej marki kosmetyków męskich dla skóry wrażliwej, dlatego nie zachodzę już w ogóle do sklepów tej sieci.

! Odpowiedz
4 12 niepelnosprawny_org

a jeszcze bardziej spadnie grono klientów, aczkolwiek przy obecnym wzroscie gospodarczym za wiele nie odczują...

! Odpowiedz
26 65 jiira

Bedzie wiecej niemieckiego dziadostwa tak jak w LIDL. Musicie zrozumiec, ze rola niemieckich sieci handowych jest pchanie niemieckich produktow drugiej lub trzeciej jakosci, ktorych u siebie nie sprzedaja. Dla przykladu w Poznaniu, stolicy polskiego ziemniaka, LIDL sprzedaje frytki z Niemiec...

! Odpowiedz
2 47 mkx

Ktoś to widocznie kupuje.

! Odpowiedz
13 22 karbinadel

Akurat w Kauflandzie jest bardzo dużo polskich produktów

! Odpowiedz
9 21 doninik odpowiada karbinadel

Większość jest polskich. Tylko jakiś mądrala uważa, że jak właściciel firmy produkującej w Polsce jest z zagranicy, to już nie jest produkt polski.

! Odpowiedz
6 26 mkx odpowiada doninik

Polski, nie polski - a dywidenda jest wypłacana na zagranicznej giełdzie.

! Odpowiedz
7 17 doninik odpowiada mkx

Każdy miał możliwość stworzenia sieci sklepów. Polacy też to robili. Jest chociażby Mila. Kup udziały lub akcje w spółce, która przynosi zysk, to też dostaniesz dywidendę. Każdy, kto odnosi sukces w biznesie jest piętnowany przez tych, którzy tego nie osiągnęli.

! Odpowiedz
2 3 jiira odpowiada doninik

Zalozyc tak, moze mial szanse choc niekoniecznie kapital. Ale wieczne wakacje podatkowe i transfer zyskow to juz nie. Na tym polega problem. Niestety zwlaszcza sieci handlowe spoza Polsi wykorzystuja do maksimum mozliwosci obejscia prawa na co polskie spolki nie moga sobie pozwolic a jak probuja (LPP) to sa pietnowane (slusznie zreszta). PiS obiecywal wprowadzenie podatku na wzor tych we Francji od obrotu sieci handlowych, ale niestety ugial sie pod lobby.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne