REKLAMA
Tour de spółki

Kamil Durczok wraca do mediów z własnym portalem internetowym

2016-08-19 12:38
publikacja
2016-08-19 12:38

Kamil Durczok zakłada nowy portal internetowy i szuka dziennikarzy do współpracy. Redakcja serwisu ma mieć swoją siedzibę w Katowicach.

Kamil Durczok zakłada portal internetowy w Katowicach / fot. Marek Kuwak / FORUM

Jak donosi portal Wirtualne Media, w kwietniu tego roku Durczok zarejestrował w KRS spółkę Coal Minders. Jako obszar jej funkcjonowania określone zostało prowadzenie portali internetowych. W tym samym serwisie pojawiło się ogłoszenie, że Durczok i zarejestrowana przez niego spółka szukają dziennikarzy do nowego projektu.

Od potencjalnych współpracowników wymaga się m.in. swobodnego poruszania się w sieci oraz posiadania konta na co najmniej trzech portalach społecznościowych. „Zapraszamy młodych, błyskotliwych, ambitnych i dynamicznych pasjonatów mediów” – czytamy w ogłoszeniu. Durczok oferuje w nim „otwartą ścieżkę rozwoju” oraz możliwość pracy z najlepszymi polskimi dziennikarzami.

Durczok i Coal Minders pracowali od czterech miesięcy nad założeniem serwisu, o czym dziennikarz poinformował dziś na Twitterze. Nie jest jeszcze znana oficjalna data startu założonego przez byłego szefa „Faktów” portalu.

Kamil Durczok do marca zeszłego roku pracował w „Faktach” TVN, w latach 2009-2015 pełnił tam funkcję redaktora naczelnego. Wcześniej dziennikarze tygodnika „Wprost” donosili, że dopuszczał się on molestowania seksualnego i mobbingu swoich podwładnych. Wewnętrzna komisja powołana przez stację twierdziła, że pod rządami Durczoka w „Fakcie” mogło dochodzić do takich przypadków. Dziennikarz wytoczył redaktorom „Wprost” dwa procesy sądowe. W jednym z nich wywalczył 500 tys. zł zadośćuczynienia.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (29)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~medioznawca
Powtórzę swoje zdanie także tutaj (bo tak jest, że widok niektórych budzi nasz niesmak). Otóż jestem zbudowany faktem, że żaden potentat naszego rynku medialnego nie dał Durczokowi pracy. Mimo rozsiewanych przez niego samego plotek, że to przez wiążący go z TVN kontrakt. Mimo działań wynajętej agencji PR. Mimo starań Powtórzę swoje zdanie także tutaj (bo tak jest, że widok niektórych budzi nasz niesmak). Otóż jestem zbudowany faktem, że żaden potentat naszego rynku medialnego nie dał Durczokowi pracy. Mimo rozsiewanych przez niego samego plotek, że to przez wiążący go z TVN kontrakt. Mimo działań wynajętej agencji PR. Mimo starań żony (znanej lokalnej celebrytki). Okazało się, że dla rynku medialnego nie jest nic warty. Teraz pozostał ze swoją spółką akcyjną z najniższym możliwym kapitałem, siedzibą ze snobistyczną miejscówką, i z nadzieją, że internetowy business i parcie na szkło będą utrzymywali prezesi spółek węglowych, izb i stowarzyszeń oraz prezydenci śląskich miast. "Wstydu oszczędź" górniku w ferrari.
~as
na pewno kobiety się zgłoszą tłumnie, mało już zaznały krzywdy...
~as
na pewno kobiety się zgłoszą tłumnie, mało już zaznały krzywdy...
~luc
Tak kończą miernoty !!!
Będzie wyskakiwać z okienek jak Lis !!!
~StanRS
Zaprasza Dupczok zwłaszcza młode i chętne dziennikareczki do współpracy. Kariera murowana.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~stop-pozerom
Te Durczok, dlaczego ta Twoja fima ma angielską nazwę?! - zapomniałeś już języka polskiego i śląskiego?!
~Teresa
Taki katowicki amant, james bond
~niepelnosprawny_org
Bozego Błogosłąwienstwa panie Durczok, duzo bedzie potrzeba zainwestowac, szczegolnie w pozycjonowanie.....

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki