REKLAMA

Kaleta: Solidarna Polska ma najmniejszy udział w zarządzaniu spółkami Skarbu Państwa

2020-09-22 19:46
publikacja
2020-09-22 19:46
fot. Grazyna Myslinska / FORUM

Solidarna Polska z wszystkich partii koalicyjnych ma najmniejszy udział w zarządzaniu spółkami Skarbu Państwa - mówił we wtorek wiceszef MS, członek Solidarnej Polski Sebastian Kaleta. Stwierdził, że w sprawie zarządzania tymi spółkami powstał specjalny raport w toku negocjacji dotyczących rekonstrukcji rządu.

Kaleta stwierdził na antenie RMF FM, że w toku negocjacji dotyczących rekonstrukcji rządu ze strony PiS nie padł warunek, jakoby Solidarna Polska miała stracić kierownictwo w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Wiceszef MS pytany o deklaracje Solidarnej Polski sprzed 2015 r. dotyczące walki z nepotyzmem, odparł, że obsada spółek Skarbu Państwa zawsze budzi dużo emocji. "Solidarna Polska, wbrew temu co się twierdzi w mediach, nie jest głównym aktorem w kreowaniu tej polityki kadrowej" - zapewnił Kaleta.

Kaleta powiedział, że w toku negocjacji dotyczących rekonstrukcji rządu przygotowano specjalny raport dotyczący udziału koalicjantów w zarządzaniu spółkami Skarbu Państwa. "Okazuje się, że ten raport, który był przedstawiony podczas negocjacji, bardzo szczegółowo opracowany, pokazał, że Solidarna Polska ze wszystkich partii koalicyjnych ma najmniejszy wpływ, udział w zarządzaniu spółkami Skarbu Państwa, poniżej 0,5 proc." - dodał.

Podkreślał też, że Solidarna Polska zgodziła się na zmniejszenie liczby ministerstw oraz rezygnację z kierownictwa nad resortem środowiska.

Rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu zostały zawieszone, po tym, jak w nocy z czwartku na piątek Solidarna Polska opowiedziała się przeciw noweli ustawy o ochronie zwierząt, autorstwa PiS. Jeszcze przed głosowaniem szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że w wyniku różnicy zdań rozmowy o rekonstrukcji zostają zawieszone. Ostatecznie wszyscy posłowie Solidarnej Polski zagłosowali przeciw ustawie. Później politycy PiS wielokrotnie podkreślali, że koalicja Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia) już nie istnieje.

W poniedziałek odbyło się spotkanie kierownictwa PiS, w którym brali udział najważniejsi politycy partii, w tym prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Po spotkaniu rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała na Twitterze, że podjęto decyzje o "zdecydowanych rozstrzygnięciach". Dodała, że o szczegółach PiS poinformuje "w stosownym czasie". Poniedziałkowe spotkanie dotyczyło przyszłości Zjednoczonej Prawicy i dalszej obecności w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w poniedziałek spotkał się także z liderem SP, ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą, a we wtorek z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

mro/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
jes
Bo my też chcemy upychać rodziny na prezesów !!!
RAZEM chcemy wciskać fachowców. Prezesie RAZEM.
Już kiedyś tak płakał Ziobro.
endes
Żenada taki komentarz chorego z nienawiści a kochającego może pastuchów, nieudaczników, nierobów i kanciarzy III RP
plutarch
Czytaj: Solidarna Polska dostała najmniej publicznej marmolady.
itso_alternator
Pierwsze pensje dla Posłów teraz spółki chrum chrum, oj przydała by się tu dyscyplina a jak nie to degradować

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki