REKLAMA

Kaczyński: Strajk nauczycieli się nie uda

2019-10-02 22:27
publikacja
2019-10-02 22:27

Strajk nauczycieli się nie uda - co do tego nie ma żadnych wątpliwości - mówił w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił on, że planowany na 15 października protest "nie ma realnych celów odnoszących się do interesów nauczycieli".

fot. Kacper Pempel / / Reuters

W środę prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował, że 15 października nauczyciele zaczynają bezterminową akcję protestacyjną - strajk włoski - polegający na wykonywaniu tylko tych czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego. Jak wyjaśnił, nie będą realizowane m.in. wycieczki szkolne, zajęcia organizowane w dniu wolnym od pracy, sporządzanie sprawozdań z pracy dydaktycznej szkoły.

O strajk nauczycieli Kaczyński był pytany w środę w Radiu Maryja. Prezes PiS ocenił, że ZNP "występuje dziś jako część sojuszu skierowanego przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, przeciwko dobrej zmianie i przeciwko temu wszystkiemu o czym żeśmy mówili - przeciwko polskim wartościom, całej tej polskiej konstrukcji społeczno-moralnej, która ma być zniszczona i tak też trzeba rozumieć zapowiedzi tego włoskiego strajku".

"To chodzi o to, że jeśli my wygramy, to żeby natychmiast w Polsce zaczął się jakiś niepokój, choćby taki, jak poprzez włoski strajk" - podkreślał Kaczyński i zaznaczył, że spokój w Polsce będzie. "Ten strajk się nie uda - co do tego nie ma żadnych wątpliwości" - zapewnił.

Kaczyński mówił również, że nauczycielom zostały wyraźnie podwyższone pensje. "Z całą pewnością ten proces podwyższania pensji nauczycieli będzie trwał wraz z rozwojem kraju i wraz z tymi wszystkimi mechanizmami, które my uruchamiamy" - mówił.

Zaznaczył też, że w momencie, kiedy pensja minimalna będzie wynosiła 4 tys. zł, to "z całą pewnością nauczyciel będzie zarabiał dużo, dużo więcej".

"To jest strajk, który nie ma realnych celów odnoszących się do interesów nauczycieli, tylko po prostu jest pewną demonstracją polityczną i to demonstracją w bardzo niedobrym kierunku" - mówił Kaczyński. 

autor: Grzegorz Bruszewski

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
grab
13 października macie prawo nie wybrać J. Kaczyńskiego!!!
zenonn
Głosować na kogokolwiek byle nie na PIS
Nie ma sensownych alternatyw
Nikt przyzwoity do polityki nie idzie,a jak sie taki tam znajdzie to szybko ucieka.
wnr
Obecny system zupełnie nie premiuje dobrych nauczycieli, ani nie piętnuje złych i efekty widać. To rodzice powinni, przynajmniej w jakimś stopniu, decydować o ocenie nauczycieli. Bon uczniowski - czyli kasa wędruje do konkretnej szkoły i konkretnego nauczyciela, choćby w części i o tym decyduje rodzic.
zenonn
Wg czego rodzic chce oceniać nauczyciela i kiedy?
znawca_inwestor
Kiedy rozliczone zostaną afery: hejtowania sędziów, wieżowa, KNF? ileż można produkować tematów zastępczych?
khh
Kazdy kto smie zakwestionowac jakikolwiek pomysl atakuje PiS, polskie wartosci i konstrukcje spoleczna. Czysty faszyzm w wersji Mussoliniego. Gadaj, gadaj dalej kartofelku, wiecej, niech sie jeszcze wiekszej grupie ludzi oczy otworza. Wystarczy, ze stracicie 5% i juz idziesz siedziec, bo ktokolwiek nie zasiadzie po drugiej stronie,Kazdy kto smie zakwestionowac jakikolwiek pomysl atakuje PiS, polskie wartosci i konstrukcje spoleczna. Czysty faszyzm w wersji Mussoliniego. Gadaj, gadaj dalej kartofelku, wiecej, niech sie jeszcze wiekszej grupie ludzi oczy otworza. Wystarczy, ze stracicie 5% i juz idziesz siedziec, bo ktokolwiek nie zasiadzie po drugiej stronie, to reka w reke jednoglosnie uchyli tobie i twoim szamanom immunitety. Prosimy o wiecej wypowiedzi! Mow Wodzu do narodu!
zenonn
PISowcy odgrażali sie że poprzedników posadzą. Ilu posadzili? ZERO
zenonka
Niedługo czeka nas permanentny strajk nauczycieli - szkoły będą zamknięte z powodu braku chętnych do wykonywania tego niewdzięcznego zawodu. I w sumie to dobrze. Skoro jest 500+, niech rodzice kupują swoim pociechom elarningi albo wysyłają bąbelki do prywatnych szkół.
jerloz210935
I znów bełkot na falach łojcamohera.
marxs
"Ponad 80 pracowników fizycznych szkół z gminy Piekoszów koło Kielc otrzymało wypowiedzenia warunków pracy i nową propozycję. Od przyszłego roku wszyscy będą mogli pracować, ale jeśli zgodzą się na 3/4 etatu. – Trzeba było znaleźć kompromisowe rozwiązanie – mówi związany z PiS wójt Zbigniew Piątek,"Ponad 80 pracowników fizycznych szkół z gminy Piekoszów koło Kielc otrzymało wypowiedzenia warunków pracy i nową propozycję. Od przyszłego roku wszyscy będą mogli pracować, ale jeśli zgodzą się na 3/4 etatu. – Trzeba było znaleźć kompromisowe rozwiązanie – mówi związany z PiS wójt Zbigniew Piątek, który nie ukrywa, że musiał go szukać przez wzrost pensji minimalnej."-hehe rozpoczeta recesja i krach gospodarczy w PISowskiej III RP dopadł już wyznawców PIS

Powiązane: Zarobki nauczycieli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki