Kaczyński: Strajk nauczycieli się nie uda

Strajk nauczycieli się nie uda - co do tego nie ma żadnych wątpliwości - mówił w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił on, że planowany na 15 października protest "nie ma realnych celów odnoszących się do interesów nauczycieli".

(fot. Kacper Pempel / Reuters)

W środę prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował, że 15 października nauczyciele zaczynają bezterminową akcję protestacyjną - strajk włoski - polegający na wykonywaniu tylko tych czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego. Jak wyjaśnił, nie będą realizowane m.in. wycieczki szkolne, zajęcia organizowane w dniu wolnym od pracy, sporządzanie sprawozdań z pracy dydaktycznej szkoły.

O strajk nauczycieli Kaczyński był pytany w środę w Radiu Maryja. Prezes PiS ocenił, że ZNP "występuje dziś jako część sojuszu skierowanego przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, przeciwko dobrej zmianie i przeciwko temu wszystkiemu o czym żeśmy mówili - przeciwko polskim wartościom, całej tej polskiej konstrukcji społeczno-moralnej, która ma być zniszczona i tak też trzeba rozumieć zapowiedzi tego włoskiego strajku".

"To chodzi o to, że jeśli my wygramy, to żeby natychmiast w Polsce zaczął się jakiś niepokój, choćby taki, jak poprzez włoski strajk" - podkreślał Kaczyński i zaznaczył, że spokój w Polsce będzie. "Ten strajk się nie uda - co do tego nie ma żadnych wątpliwości" - zapewnił.

Kaczyński mówił również, że nauczycielom zostały wyraźnie podwyższone pensje. "Z całą pewnością ten proces podwyższania pensji nauczycieli będzie trwał wraz z rozwojem kraju i wraz z tymi wszystkimi mechanizmami, które my uruchamiamy" - mówił.

Zaznaczył też, że w momencie, kiedy pensja minimalna będzie wynosiła 4 tys. zł, to "z całą pewnością nauczyciel będzie zarabiał dużo, dużo więcej".

"To jest strajk, który nie ma realnych celów odnoszących się do interesów nauczycieli, tylko po prostu jest pewną demonstracją polityczną i to demonstracją w bardzo niedobrym kierunku" - mówił Kaczyński. 

autor: Grzegorz Bruszewski

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 14 grab

13 października macie prawo nie wybrać J. Kaczyńskiego!!!

! Odpowiedz
6 7 zenonn

Głosować na kogokolwiek byle nie na PIS
Nie ma sensownych alternatyw
Nikt przyzwoity do polityki nie idzie,a jak sie taki tam znajdzie to szybko ucieka.

! Odpowiedz
3 17 wnr

Obecny system zupełnie nie premiuje dobrych nauczycieli, ani nie piętnuje złych i efekty widać. To rodzice powinni, przynajmniej w jakimś stopniu, decydować o ocenie nauczycieli. Bon uczniowski - czyli kasa wędruje do konkretnej szkoły i konkretnego nauczyciela, choćby w części i o tym decyduje rodzic.

! Odpowiedz
0 6 zenonn

Wg czego rodzic chce oceniać nauczyciela i kiedy?

! Odpowiedz
10 21 znawca_inwestor

Kiedy rozliczone zostaną afery: hejtowania sędziów, wieżowa, KNF? ileż można produkować tematów zastępczych?

! Odpowiedz
33 19 khh

Kazdy kto smie zakwestionowac jakikolwiek pomysl atakuje PiS, polskie wartosci i konstrukcje spoleczna. Czysty faszyzm w wersji Mussoliniego. Gadaj, gadaj dalej kartofelku, wiecej, niech sie jeszcze wiekszej grupie ludzi oczy otworza. Wystarczy, ze stracicie 5% i juz idziesz siedziec, bo ktokolwiek nie zasiadzie po drugiej stronie, to reka w reke jednoglosnie uchyli tobie i twoim szamanom immunitety. Prosimy o wiecej wypowiedzi! Mow Wodzu do narodu!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 zenonn

PISowcy odgrażali sie że poprzedników posadzą. Ilu posadzili? ZERO

! Odpowiedz
37 44 zenonka

Niedługo czeka nas permanentny strajk nauczycieli - szkoły będą zamknięte z powodu braku chętnych do wykonywania tego niewdzięcznego zawodu. I w sumie to dobrze. Skoro jest 500+, niech rodzice kupują swoim pociechom elarningi albo wysyłają bąbelki do prywatnych szkół.

! Odpowiedz
54 55 jerloz210935

I znów bełkot na falach łojcamohera.

! Odpowiedz
56 43 marxs

"Ponad 80 pracowników fizycznych szkół z gminy Piekoszów koło Kielc otrzymało wypowiedzenia warunków pracy i nową propozycję. Od przyszłego roku wszyscy będą mogli pracować, ale jeśli zgodzą się na 3/4 etatu. – Trzeba było znaleźć kompromisowe rozwiązanie – mówi związany z PiS wójt Zbigniew Piątek, który nie ukrywa, że musiał go szukać przez wzrost pensji minimalnej."-hehe rozpoczeta recesja i krach gospodarczy w PISowskiej III RP dopadł już wyznawców PIS

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.