REKLAMA
WEBINAR

Kaczyński: Sklepy Żabka też być może zostaną odkupione

2022-10-13 08:48, akt.2022-10-13 09:13
publikacja
2022-10-13 08:48
aktualizacja
2022-10-13 09:13

Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia w Puławach zasugerował wykupienie sieci sklepów Żabka przez Polską Grupę Spożywczą. "Wiecie państwo, co to jest Żabka. Te sklepy też być może zostaną odkupione. Idziemy w tym kierunku" – mówił prezes PiS.

Kaczyński: Sklepy Żabka też być może zostaną odkupione
Kaczyński: Sklepy Żabka też być może zostaną odkupione
fot. Jacek Szydlowski / / FORUM

Jarosław Kaczyński w trakcie spotkania wyborczego w Puławach został zapytany o możliwość  przejęcia przez powstałą kilka miesięcy temu Polską Grupę Spożywczą przetwórni, które kiedyś zostały "kupione za grosze od polskich podmiotów", a obecnie znajdują się w rękach obcego kapitału.  

"Jeżeli ta grupa wyjdzie i będzie miała środki, no to teraz, przykro mówić, jest dobry okres na to. Bo ten kapitał, szczególnie ten kapitał, który jest w funduszach z terenów, które są blisko wojny, w tej chwili ucieka i można tanio kupować różne rzeczy. Trzeba mieć tylko fundusze. Obawiam się, że Polska Grupa w tej chwili większych funduszy nie ma. Mam nadzieję, że ta sytuacja się szybko skończy. Ona nie jest dla Polski generalnie rzecz biorąc korzystna" – odpowiedział Jarosław Kaczyński.

"Wśród naszych zadań, które myśmy deklarowali, było takie: odbijanie tych najbardziej strategicznych części naszej gospodarki z rąk kapitału zewnętrznego. Nam się w ogromnej mierze to udało. I to w dalszym ciągu postępuje, choćby w tej chwili jest już chyba podjęta decyzja, że sieci elektryczne linii kolejowych to duże przedsiębiorstwo, mają też dużą sieć przekazu energii elektrycznej, że zostanie w bardzo krótkim czasie odkupione. Właśnie od jednego z funduszy amerykańskich. A ten sam fundusz jest właścicielem Żabki. Wiecie państwo, co to jest Żabka. Te sklepy też być może zostaną odkupione. Idziemy w tym kierunku" – dodał Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Redakcja Bankier.pl skontaktowała się z biurem prasowym sieci sklepów Żabka z prośbą o komentarz do słów Jarosław Kaczyńskiego. "Relacjonowana wypowiedź nie odnosi się do żadnego konkretnego procesu z naszym udziałem, więc nie mamy podstaw do jej komentowania" – poinformowało nas biuro prasowe Żabki.

Właścicielem sieci sklepów franczyzowych Żabka od 2017 r. jest fundusz CVC Capital Partners. Posiada on również w swoim portfolio PKP Energetyka (od 2015 r.). Żabka posiada w Polsce 8 718 sklepów - wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej firmy.  

DF

Źródło:
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (78)

dodaj komentarz
langdon25
Z dnia na dzień ten chory starzec wiecznie kawaler bredzi coraz bardziej .

A klakierzy biją brawo jak Kimowi .

Ciemnogród !!!
boris-vodka
Żabka, największa w Polsce sieć sklepów convenience, znalazła się na cenzurowanym po tym, jak jej właściciel, CVC Capital Partners, nawiązał współpracę z uczelnią kojarzoną z ojcem Tadeuszem Rydzykiem......Business .is business....Pecunia non olet....Ciekawe że biznesmenowi z Torunia nie przeszkadza że tam handlują w niedzielę i Żabka, największa w Polsce sieć sklepów convenience, znalazła się na cenzurowanym po tym, jak jej właściciel, CVC Capital Partners, nawiązał współpracę z uczelnią kojarzoną z ojcem Tadeuszem Rydzykiem......Business .is business....Pecunia non olet....Ciekawe że biznesmenowi z Torunia nie przeszkadza że tam handlują w niedzielę i sprzedają napoje wyskokowe.....Orlen będzie pompował kasę do biznesmena a on będzie część odpalał PISowi
baibina
i CO WTEDY BĘDZIE W TEJ ŻABCE PANIE PREZESIE?

OCET I PUSTE HAKI?
darius19
totalna nacjonalizacja. Panstwo (czytaj PiS) wie jak prowadzic taki biznes. Niby prawica ale naprawde narodowy socjalizm?
baibina
Jaki narodowy socjalizm? Nie obrazaj narodowych socjalistów! To jest zwykła komuna z bozią! taka nasza polska a nie tfu ta zepsuta miedzynarodowa gejropejska! Najwiekszym wrogiem Komuny jest zawsze inna komuna! Marksisci i bolszewicy, miedzynarodowa komuna i pps... itd itp
drabio
Po co kupować budkę z piwem jak można sprzedawać tanie piwo kiełbasę na stacjach Orlen. Jakoś szczególnie tanio to tam nie ma w porównaniu do innych sklepów.

Ale ględzić zawsze można.

Nikt się nie odezwie bo kordon ochrony i klakierów pilnuje...

Mizeria intelektualna tego pana przeraża, ale aby rządzić trzeba
Po co kupować budkę z piwem jak można sprzedawać tanie piwo kiełbasę na stacjach Orlen. Jakoś szczególnie tanio to tam nie ma w porównaniu do innych sklepów.

Ale ględzić zawsze można.

Nikt się nie odezwie bo kordon ochrony i klakierów pilnuje...

Mizeria intelektualna tego pana przeraża, ale aby rządzić trzeba być przede wszystkim bezwzględnym, agresywnym nie koniecznie inteligentnym
samsza
Udało się kupić parę F35, czołgów, samochodów elektrycznych, nawet rurociągów... teraz ambicje to sklepy osiedlowe. Bida panie.
kacz-jong-un
Najpierw Żabka, potem inne sieci. W każdym sklepie na wejściu będzie ołtarzyk z facjatą naszego naczelnika, do którego należy się najpierw pomodlić. A w środku puste półki.
men24a
A jednak dobrze pisali że zamiast żabki wkrótce będzie kaczka. Pytanie jakie się nasuwa kto kompetentny będzie tym zarządzał. Sasin ?

Powiązane: Zakupy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki