KNF zezwoliła na połączenie Banku Millennium i Euro Banku

2019-09-10 17:20
publikacja
2019-09-10 17:20

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zezwoliła na połączenie Banku Millennium i Euro Banku przez przeniesienie całego majątku Euro Bank na Bank Millennium - poinformowała we wtorek KNF.

/ Bank Millennium

Jak wyjaśniono, planowane połączenie jest drugim etapem transakcji dotyczącej przejęcia Euro Banku przez Bank Millennium. Pierwszym etapem transakcji było wykonanie Umowy Sprzedaży Akcji z dnia 5 listopada 2018 r. zawartej pomiędzy Bankiem Millennium i SG Financial Services Holding SA, w wyniku, której Bank Millennium bezpośrednio nabył w dniu 31 maja br. od SG Financial Services Holding 49 mln 769 tys. 493 akcji Euro Banku stanowiących ok. 99,787 proc. kapitału zakładowego Euro Banku.

28 maja br. KNF jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez Banco Comercial Portugues ("BCP"), za pośrednictwem Banku Millennium, akcji Euro Banku w liczbie powodującej przekroczenie progu 50 proc. ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu oraz udziału w kapitale zakładowym Euro Banku.

Euro Bank sprzedany. To muszą wiedzieć klienci

To dopiero początek procesu połączenia dwóch banków w jedną instytucję finansową. W tej chwili z punktu widzenia klientów najważniejsze jest, że zmianie nie ulegają jakiekolwiek umowy, a korzystający z produktów eurobanku nie muszą podejmować żadnych działań. Wyjaśniamy, czego mogą spodziewać się klienci w najbliższym czasie.

Bank Millennium i Société Générale 5 listopada 2018 r. podpisały umowę dotyczącą zakupu Euro Banku przez Bank Millennium. Bank otrzymał zgodę UOKiK na przejęcie Euro Banku 3 stycznia.

Pod koniec sierpnia akcjonariusze Banku Millennium zaakceptowali połączenie z Euro Bankiem i zgodzili się na plan połączenia, który zakłada m.in., że w zamian za jedną akcję Euro Banku, akcjonariusz Euro Banku, inny niż Bank Millennium, otrzyma 4,1 akcji połączeniowych.

Połączony bank będzie prowadził działalność pod firmą Bank Millennium. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
czytacz
Niech już znika z rynku ten dziwny twór.Lokatę na nowe środki możesz założyć tylko w oddziale(który to wiek?)Jak poprosiłem o założenie lokaty z środków,które miały być na ROR po południu ( a ja nie mogłem być wtedy w oddziale) to dali mi druk lokaty zalożonej warunkowo.Okazało się,że sam miałem przelać Niech już znika z rynku ten dziwny twór.Lokatę na nowe środki możesz założyć tylko w oddziale(który to wiek?)Jak poprosiłem o założenie lokaty z środków,które miały być na ROR po południu ( a ja nie mogłem być wtedy w oddziale) to dali mi druk lokaty zalożonej warunkowo.Okazało się,że sam miałem przelać pieniądze z ROR-u na inny rachunek wskazany w umowie.Nie zauważyłem tego i miesiąc czasu pieniądze zamiast na lokacie leżały na zerowym ROR-e.reklamacji nie przyjęto,bo przecież małym druczkiem było napisane,że klient sam musi dalej przelewać pieniądze.W SKOK Wołomin ,który już nie istnieje już wiele lat temu składało się dyspozycję i pracownicy banku w ramach tej dyspozycji odpowiednio przesuwali pieniądze.Można?można?NIECH ZNIKA TEN ARCHAICZNY BANK!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki