REKLAMA
WAŻNE

KNF zatwierdziła prospekt PZ Cormay ws. oferty kierowanej do akcjonariuszy Orphée

2017-07-20 14:40
publikacja
2017-07-20 14:40

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny PZ Cormay sporządzony w związku z ofertą publiczną 16.695.541 akcji serii L, kierowaną do akcjonariuszy spółki Orphée - podała KNF w komunikacie.

Oferującym jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.

8 września 2016 roku podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia PZ Cormay akcjonariusze przegłosowali emisję do 16,7 mln akcji serii L, które zostaną zaoferowane akcjonariuszom spółki Orphee. Dzień później PZ Cormay poinformował, że chciałby zaoferować swoje papiery akcjonariuszom Orhpée w drugim kwartale 2017 roku.

Jak wcześniej podawano, zarząd spółki ustalił wycenę jednej akcji Orphee według wartości godziwej na 2,59 zł. Zgodnie z przyjętym parytetem wymiany 1 akcja Orphee ma uprawniać do objęcia 0,80 akcji Cormay.

PZ Cormay jest znaczącym akcjonariuszem notowanego na NewConnect Orphee, a jednym z głównych akcjonariuszy obu spółek jest fundusz Total FIZ.

Emisja związana jest z sygnalizowanymi wcześniej przez Cormay planami przejęcia pełnej kontroli nad szwajcarską spółką zależną. To element realizowanego od końca 2015 r. programu, który ma uporządkować grupę, osiągnąć synergie kosztowe i przywrócić rentowność całej grupie. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki