REKLAMA

KNF zatwierdziła prospekt Alior Banku dot. emisji do 220 mln akcji serii I

2016-05-18 18:00
publikacja
2016-05-18 18:00

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny sporządzony w związku z ofertą publiczną do 220 mln akcji serii I Alior Banku - podał bank w komunikacie.

fot. Igor Smirnow/Gazeta Polska / / FORUM

Na początku maja Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Alior Banku zdecydowało o emisji do 220 mln akcji serii I z prawem poboru. Wskutek emisji kapitał zakładowy banku wzrosnąć ma o nie więcej niż 2,2 mld zł.

Dniem prawa poboru jest 23 maja.

Akcjonariuszom posiadającym akcje banku będzie przysługiwało jedno prawo poboru akcji nowej emisji za jedną akcję Aliora.

Parytet wymiany akcji w procesie podziału BPH został ustalony na 0,44 akcji Aliora za 1 akcję BPH.

Emisja związana jest z planowanym nabyciem wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23 proc. udziałów GE w podstawowej działalności banku BPH wynosi 1.225 mln zł, z zastrzeżeniem korekt. Wycena 100 proc. udziału w podstawowej działalności banku to 1.532 mln zł.

Transakcja dokonana zostanie poprzez publiczne wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Banku BPH uwzględniając akcjonariuszy mniejszościowych, z późniejszym wyłączeniem wydzielonej części Banku BPH (jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa) w drodze podziału Banku BPH.

Transakcja zostanie sfinansowana poprzez publiczną emisję nowych akcji Alior Banku na rzecz obecnych akcjonariuszy z zachowaniem prawa poboru. (PAP)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~111
szaleńswo .. ale wiara czyni cuda ... jak mam zarobić to wolę kupić ziemię lub złoto ...
~xxx
a w oddziałach po prostu żenada :-) ps.mieli dobry produkt alior sync...ale go sprzedali teraz to taki dawny Prosper bank :-)
~Sylwio
Alior to maszynka do pompowania kasy z PZU do Skokow. Tylko dla idiotów.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki