REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

KNF zakazała Pixel Venture Capital dalszego prowadzenia oferty akcji serii C

2017-05-24 16:38
publikacja
2017-05-24 16:38

KNF zakazała Pixel Venture Capital, dawniej Blue Ocean Media, dalszego prowadzenia oferty publicznej akcji serii C - podała Komisja w komunikacie.

"Zakaz ten pozostaje w związku z tym, że Komisja Nadzoru Finansowego zidentyfikowała ww. spółkę jako alternatywną spółkę inwestycyjną (...). W styczniu 2017 r. spółka ta dokonała zmiany profilu swojej działalności, podejmując działalność inwestycyjną polegającą na inwestowaniu w inne spółki prawa handlowego. Istotą tej działalności jest zbieranie aktywów od wielu inwestorów w celu ich lokowania w interesie tych inwestorów zgodnie z określoną polityką inwestycyjną" - napisano w komunikacie.

"Zgodnie z przepisami ustawy o funduszach podmiot zarządzający alternatywną spółką inwestycyjną (ASI) obowiązany jest na podstawie art. 70a ust. 2 uzyskać przed podjęciem działalności ASI wpis do rejestru zarządzających ASI. Spółka Pixel Venture Capital nie została wpisana do rejestru, o którym mowa powyżej. Wobec powyższego spółka ta prowadzi działalność z naruszeniem przepisów ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. z 2016 r. poz. 1896, z późn. zm.)" - dodano.

W ocenie KNF, Pixel Venture Capital nie mogła podjąć działalności charakterystycznej dla alternatywnego funduszu inwestycyjnego, w tym gromadzić aktywów w drodze oferty publicznej akcji nowej emisji.

Spółka informowała w marcu, że planuje w ramach oferty publicznej z prawem poboru wyemitować 1,7 mln akcji s. C. Oczekiwała, że z emisji uzyska wpływy w wysokości 748 tys. zł. Cena emisyjna akcji serii C wynosi 44 gr za jedną akcję.

Pozyskane środki spółka planowała przeznaczyć w szczególności na dokonywanie inwestycji w obszarze produkcji gier komputerowych oraz wsparcie finansowe projektów realizowanych przez spółki portfelowe. Akcje oferowane miały być akcjonariuszom spółki w ramach wykonania prawa poboru. (PAP Biznes)

gsu/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Pi
Chcieli uzyskać 750k zł na inwestycje w obszarze produkcji gier

:D
Niezłe jaja

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki