REKLAMA

KNF wstrzymała wykonanie decyzji o wykluczeniu Petrolinvestu. Chce zawieszenia obrotu

2017-06-28 07:58
publikacja
2017-06-28 07:58

Komisja Nadzoru Finansowego wstrzymała wykonanie decyzji bezterminowego wykluczenia akcji Petrolinvestu z obrotu na rynku regulowanym w związku ze złożoną przez spółkę skargą do sądu - podał Petrolinvest w komunikacie. KNF skierowała do GPW żądanie zawieszenia obrotu akcjami spółki od 29 czerwca.

Prezes Petrolinvestu Bertrand le Guern / fot. Szymon Laszewski / FORUM

Petrolinvest podał, że zgodnie z komunikatem Komisji, wstrzymanie wykonania decyzji o wykluczeniu z obrotu traci moc z dniem wydania przez sąd orzeczenia uwzględniającego skargę, bądź też uprawomocnienia się orzeczenia oddalającego skargę.

26 maja KNF utrzymała w mocy decyzję nakładającą na Petrolinvest karę pieniężną w wysokości 800 tys. zł oraz karę bezterminowego wykluczenia z obrotu na rynku regulowanym GPW. Podała, że ostatnim dniem obrotu akcjami Petrolinvestu powinien być 28 czerwca 2017 roku. Petrolinvest wniósł skargę na decyzję KNF do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

"Zarząd spółki zwraca uwagę, iż w okresie zawieszenia notowań, spółka pozostaje członkiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz podlega przepisom regulującym obowiązki informacyjne spółek publicznych" - podał Petrolinvest w komunikacie.

Dodano, że zarząd spółki podejmować będzie wszelkie niezbędne działania mające na celu przywrócenie obrotu akcjami spółki, między innymi poprzez wykonanie uchwały walnego w sprawie wyrażenia zgody na ubieganie się o dopuszczenie i wprowadzenie jej akcji do obrotu na rynku NewConnect. (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
tomitomi
....a, ile kosztuje w p-oLSCE taki knf ? ,wie ktoś ? a może policzył ??? no ile ?
1as
Nigdy bym nie kupił akcji, których free float wynosi 100%. To oznacza tylko jedno: to jest zabawka zarządu kosztem właścicieli, czyli naiwnej ulicy.
czytacz
Jakby nie patrzeć znowu ucierpi nikt inny tylko akcjonariusze-nii go kijem ni go pałą!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki