REKLAMA

KNF wpisała na listę ostrzeżeń kolejne firmy trudniące się tradingiem

2020-09-11 15:33
publikacja
2020-09-11 15:33
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego znalazły się kolejne firmy trudniące się tradingiem - poinformowała w piątek Komisja. Przedsiębiorstwa te są podejrzewane m.in. o wykonywanie czynności bankowych bez wymaganych zgód.

Komisja podała w komunikacie, że na liście ostrzeżeń zostały wpisane cztery firmy. Są to: Grand Marshall Ltd. z siedzibą w Republice Wysp Marshalla, administrator platformy handlowej GrandTrade Exchange (www.grandtrade.exchange); Grand Nova Ltd. z siedzibą we Wspólnocie Dominiki, administrator platform handlowych: GrandTrade Exchange (www.grandtrade.exchange), SwissTrade Exchange (www.swisstrade.exchange) oraz LondonTrade Exchange (www.londontrade.exchange); Capital Mog Co Ltd. z siedzibą w Japonii, administrator platform handlowych: SwissTrade Exchange (www.swisstrade.exchange), LondonTrade Exchange (www.londontrade.exchange); Clear Media Ltd. z siedzibą w Hongkongu, administrator platformy handlowej TradeMarkets Exchange (www.trademarkets.exchange).

Jak wyjaśniono, wobec tych podmiotów zostało złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 171 ustawy Prawo bankowe. Chodzi o wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF. "Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie" - dodano.

KNF poinformowała ponadto, że Prokurator Okręgowy na podstawie art. 6b ust. 6 ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym zawiadomił KNF o objęciu postępowaniem z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) podmiotów wskazanych w pkt 2-4 (Grand Nova Ltd., Capital Mog Co Ltd., Clear Media Ltd.). Przewodniczący KNF korzysta w tym postępowaniu z uprawnień pokrzywdzonego.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF znajduje się pod adresem: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne.

autor: Michał Boroń

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
demeryt_69
Czy ten "trading" to handel?
tomitomi
...tak ,to takie podbieranie mośkom ''należnej '' im kasy , bez dzielenia się z nimi ,dlatego takie działanie jest be !
demeryt_69 odpowiada tomitomi
Najskuteczniejszy w podbieraniu kasy mośkom bezsprzecznie był Madoff :)
tomitomi odpowiada demeryt_69
ha,ha , ha , dobre ;-))) .....ale , źle skończył ,,,,

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki