KNF ukarała Ciech za nieprzekazanie w ustawowym terminie informacji poufnej o zawarciu przez spółkę walutowych transakcji pochodnych, niosących ryzyko nieograniczonej straty i mogących mieć istotny wpływ na wynik finansowy.
Swarzędz został ukarany za nieprzekazanie w ustawowym terminie informacji poufnej o braku możliwości kontynuacji działalności spółki.
Sygnity otrzymało karę za przekazanie w raporcie bieżącym z 16 października 2009 r. na temat sprzedaży obligacji błędnych danych dotyczących wartości zobowiązań, w tym zobowiązań krótkoterminowych. KNF podała, że ustalając wysokość kary wzięła pod uwagę, że nie było to działanie celowe, a w toku postępowania spółka współpracowała z urzędem. Podała też, że kara ma charakter prewencyjny, a nie represyjny.
Kara dla Techmeksu została nałożona za nieprzekazanie w ustawowym terminie informacji poufnej o złożeniu przez bank wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki, o którym spółka dowiedziała się w dniu 1 października 2009 r. oraz przekazanie raportu bieżącego nr 56/2009 nie zawierającego wszystkich elementów wymaganych przepisami prawa.
Trzech akcjonariuszy MCI Capital TFI zostało ukaranych za niezawiadomienie KNF o zamiarze nabycia akcji towarzystwa stanowiących 10,81 proc. kapitału zakładowego.
Źródło:PAP
























































