REKLAMA
WEBINAR

Sześć nowych podmiotów na liście ostrzeżeń publicznych KNF

2021-06-09 13:52
publikacja
2021-06-09 13:52

Na listę ostrzeżeń publicznych wpisano sześć nowych podmiotów obracających bez należytego zezwolenia instrumentami finansowymi, a także prowadzących działalność bez należytego zezwolenia - poinformowała w środę Komisja Nadzoru Finansowego.

Sześć nowych podmiotów na liście ostrzeżeń publicznych KNF
Sześć nowych podmiotów na liście ostrzeżeń publicznych KNF
fot. Robert Gardzinski / / FORUM

Na listę ostrzeżeń publicznych trafiły spółki: Grey Matter Enterprise Ltd i Capital Letter GmbH z siedzibą w Monachium, Capital Letter Ltd z siedzibą w Majuro na Wyspach Marshalla, International Market Service Board, a także Global Estate Found OÜ z siedzibą w Tallinie i Connect&Invest sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie.

Powodem wpisania na listę ostrzeżeń Grey Matter Enterprise Ltd z siedzibą w Monachium, jak i mającej tam siedzibę spółki Capital Letter GmbH oraz Capital Letter Ltd z siedzibą w Majuro na Wyspach Marshalla było zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, obejmujące prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Firma International Market Service Board trafiła na listę ostrzeżeń publicznych w związku ze skierowaniem przez Urząd KNF do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa z tego samego tytułu, co wymienione wcześniej spółki.

Global Estate Found OÜ i Connect&Invest sp. z o. o. natomiast trafiły na listę z powodu zawiadomienia przez Urząd KNF prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z tytułu naruszenia art. 287 ust. 1 ustawy o funduszach inwestycyjnych, który obejmuje prowadzenie działalności bez wymaganego zezwolenia.

Postępowania dotyczące wszystkich podmiotów prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie - przekazała KNF w swoim komunikacie.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF znajduje się pod adresem: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne. (PAP)

mfr/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki