REKLAMA
Początek gorący, a to dopiero rozgrzewka! Ruszyły Wakacje na giełdzie

    KNF sprawdza transakcje akcjami Grupy Azoty

    2014-07-10 12:36
    publikacja
    2014-07-10 12:36
    KNF sprawdza transakcje akcjami Grupy Azoty
    KNF sprawdza transakcje akcjami Grupy Azoty
    / materiały dla mediów

    Ministerstwo skarbu państwa nie chce dopuścić do przejęcia Grupy Azoty przez spółkę Acron powiązaną z rosyjskim kapitałem. Resort chce się dowiedzieć czy na rynku publicznym odnotowano aktywność związaną z nabywaniem akcji Grupy Azoty. Z tym pytaniem zwrócił się do Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował jej przewodniczący Andrzej Jakubiak.

    Szef KNF poinformował, że czynności sprawdzające i wyjaśniające w tej sprawie prowadzone są na bieżąco. W najbliższym czasie należy spodziewać się oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Urzędnicy komisji badają czy nabywcy zachowali wszelkie obowiązki informacyjne - zaznaczył Andrzej Jakubiak.

    W ubiegłym miesiącu firma Norica Holding, która działa między innymi w imieniu spółki Acron, nabyła kolejne akcje grupy. Obecnie ma ponad 20 procent udziałów w polskiej firmie, co pozwala jej na wprowadzenie swojego przedstawiciela do rady nadzorczej.


    Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ Karol Tokarczyk/magos

    Źródło:IAR
    Tematy
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz

    Powiązane:

    Polecane

    Najnowsze

    Popularne

    Ważne linki