REKLAMA
DZIEŃ START-UPÓW

KNF rozpoczęła kontrolę w mBanku

2018-10-08 09:06
publikacja
2018-10-08 09:06

Komisja Nadzoru Finansowego rozpoczęła kontrolę w mBanku. Nadzór nie ujawnia czego dotyczy kontrola, ale z informacji Business Insider Polska wynika, że może ona mieć związek z działalnością banku jako depozytariusza.

fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

Gazeta ustaliła, że kontrola potrwa 86 dni. Rzecznik banku Krzysztof Olszewski potwierdził, że nadzór rozpoczął czynności kontrolne, ale nie podał szczegółów. Nie zdradza ich także Komisja Nadzoru Finansowego, która zasłania się tajemnicą zawodową.

Według Business Insider Polska, kontrola może dotyczyć działalności banku jako depozytariusza.  Bank depozytariusz to bank prowadzący rachunki na rzecz wskazanych grup podmiotów rynku kapitałowego. Najczęściej są fundusze inwestycyjne lub fundusze emerytalne.

W tym kontekście warto przypomnieć, że we wrześniu Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Raiffeisen Bank Polska karę pieniężną w wysokości 5 milionów złotych w związku z brakiem zapewnienia wykonywania zadań depozytariusza funduszy znajdujących się obecnie w likwidacji (Inwestycje Selektywne FIZAN, Lasy Polskie FIZAN, Inwestycje Rolne FIZAN, Vivante FIZAN) oraz brakiem nadzoru nad zapewnieniem zgodności działalności inwestycyjnej funduszy z postanowieniami statutów lub przepisami prawa, a także w związku z brakiem zapewnienia możliwości dokonania wykupu certyfikatów inwestycyjnych Vivante FIZAN na poziomie określonym w Statucie Funduszu.

WB

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (3)

dodaj komentarz
tomekl80
Jako, że to mój pierwszy post na tej stronie to od razu zadam pytanie nowicjusza. Mam konto w mBanku i chciałem tam kupić jednostki funduszu inwestycyjnego hybrydowego. Teraz jak przeczytałem tą wiadomość zastanawiam się, czy warto kupować te jednostki w mBanku, czy lepiej założyć konto w PKOBP, czy innym ING i tam kupować?
jendreka
Ciekawe czy zabrali śpiwory?
dazz
aż 86 dni kontroli... to ciekawe jaki będzie jej koszt

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki