REKLAMA

KNF nałożyła milionową karę na byłego członka zarządu GetBack

2022-08-09 12:16
publikacja
2022-08-09 12:16

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Pawła Trybuchowskiego, byłego członka zarządu GetBack, karę w wysokości 1,1 mln zł za nienależyte wykonanie przez spółkę obowiązków informacyjnych - poinformowała KNF.

KNF nałożyła milionową karę na byłego członka zarządu GetBack
KNF nałożyła milionową karę na byłego członka zarządu GetBack
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Kara dotyczy czterokrotnego, nienależytego wykonania obowiązków informacyjnych związanych z przekazywaniem informacji poufnych o emisjach obligacji w 2017 r.

"W okresie pełnienia przez Pawła Trybuchowskiego funkcji członka zarządu spółka, od 4 sierpnia do 27 października 2017 r., przekazywała do wiadomości publicznej niekompletne informacje poufne o istotnych warunkach emisji obligacji, tj. o zawarciu opcji przedterminowego wykupu na żądanie obligatariusza (opcji PUT) oraz wysokości oprocentowania istotnie przewyższającego oprocentowanie standardowo oferowane przez spółkę" - napisano w komunikacie Komisji.

"W konsekwencji inwestorzy nie mieli rzetelnych informacji o poziomie i strukturze zobowiązań spółki z tytułu emisji obligacji. Uniemożliwiło im to właściwą ocenę kondycji finansowej spółki" - dodano.

Paweł Trybuchowski do sierpnia 2017 r. jako członek zarządu GetBack był odpowiedzialny za obszar rozwoju i relacji inwestorskich. Jak wskazuje KNF, w tym czasie Trybuchowski nadzorował departament odpowiedzialny za prawidłowe wypełnianie obowiązków informacyjnych.

"Głosował za uchwałami w sprawie emisji obligacji prywatnych zawierających opcję PUT lub ponadstandardowe oprocentowanie, a także podpisywał raporty bieżące, które nie zawierały pełnych informacji o warunkach emisji obligacji. Miał zatem świadomość, że spółka nie prowadzi poprawnej polityki informacyjnej" - ocenia Komisja.

Maksymalny wymiar kary w tej sprawie wynosi 4,15 mln zł.

W lipcu 2021 r. KNF nałożyła na Trybuchowskiego karę w wysokości 850 tys. zł za inne naruszenie obowiązków informacyjnych, dotyczące sporządzania śródrocznych raportów okresowych GetBack za 2017 r. Decyzja ta jest ostateczna. 

kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
tomitomi
... za mało !
powinni go zjechać do zera , za to co zrobił obywatelom Polaki ! ! !

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki