REKLAMA

KNF nałożyła na GetBack karę w wysokości 500 tys. zł

2019-12-17 18:56
publikacja
2019-12-17 18:56

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na GetBack karę w wysokości 500 tys. zł za naruszenia dotyczące sporządzania śródrocznych raportów okresowych za 2017 r. oraz nieterminowe przekazanie trzech raportów okresowych za 2017 r. i pierwszy kwartał 2018 r. - podała Komisja w komunikacie.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

"Naruszenia dokonane przez GetBack SA w restrukturyzacji w związku z publikacją raportów okresowych były kluczowe z punktu widzenia odbiorców i znacząco wpłynęły na zmniejszenie wartości informacyjnej tych dokumentów. Komisja oceniła, że wszystkie zidentyfikowane naruszenia miały charakter rażący" - napisano.

Komisja poinformowała, że naruszenia obejmowały zawyżenie wartości portfeli wierzytelności i wyniku finansowego na skutek nieprawidłowej wyceny, wprowadzającą w błąd prezentację przychodów, brak ujawnień dotyczących sytuacji płynnościowej, brak informacji koniecznej do właściwej oceny sytuacji finansowej, brak kompletnych i rzetelnych informacji dotyczących zobowiązań, nierzetelną wycenę EGB Investments oraz nieterminowe przekazanie raportów.

Jak podano, maksymalny wymiar kary pieniężnej za naruszenia wynosi 5 mln zł albo równowartość

5 proc. całkowitego rocznego przychodu wykazanego w ostatnim zbadanym skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za rok obrotowy, jeżeli przekracza ona 5 mln zł.

"Kara jest niższa od maksymalnej z uwagi na uwzględnienie przez Komisję sytuacji finansowej podmiotu oraz okoliczności związanych z postępowaniem układowym, w tym z zabezpieczeniem interesu wierzycieli układowych spółki" - dodano. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
mayflower
Kary za nieterminowe składanie raportów w 2017 - bardzo terminowa i szybka decyzja KNF o nałożeniu kary (pod koniec 2019 roku)
sel
Nieudolny, nie jest wstanie w czymkolwiek pomóc, bo tam trzeba ścigać nie spłacających kredytów, czyli sądy i komornicy szybko i sprawnie, ale swoje 500000zł na premie dla siebie i zawyżone dzierżawy pomieszczeń od mafii? musi wziąć.
kaman9
Nieudolny organ Państwa, współodpowiedzialny za aferę okrada teraz akcjonariuszy i obligatoriuszy. Prawo i Sprawiedliwość.
kola54
KNF jest wspólwinna dramatu akcjonariuszy i obligatariuszy . KNF nigdy nie nadążala za ' rynkiem' i właściwie jest czy jej nie ma dla drobnych inwestorów nie ma żadnego znaczenia, bo jest to instytucja która przypomina chłopa chodzącego w gumowcach w glinie po kolana, tzn ciężko i opieszale.
kuba_rzeszowiak
Kto nałoży karę na KNF w kwocie 2 miliardów? Kto się odwarzy? Na tego zagłosuję.
sel
Niech płaci partia która zablokowała pracę sądów, bo te 2 mld to wynik niespłacania kredytów , które powinny sądy natychmiast przekazać komornikom do ściągania, a ciągnie się latami..
jer65
Kopać leżącego to potrafią , a gdzie byli 2 lata temu by ostrzec klientów i inwestorów ?
leonidass
Jeszcze ZUS powinien się teraz odezwać za nieopłacone składki i będzie komplet.
trybuch
Teraz ludzie którzy stracili kasę dostaną jeszcze mniej tak wyglada sprawiedliwość według PiS.
silvio_gesell
A co to ma wspólnego z rządem? To ma więcej wspólnego z bezdzietnością, bo długu nie ma komu dziedziczyć, więc musi być umorzony razem z pieniędzmi które powstały w wyniku jego zaciągnięcia. To samo dotyczy „W investment” Alior Banku, gdzie domy starców były miały być budowane na kredyt. Nikt bezdzietnym nie A co to ma wspólnego z rządem? To ma więcej wspólnego z bezdzietnością, bo długu nie ma komu dziedziczyć, więc musi być umorzony razem z pieniędzmi które powstały w wyniku jego zaciągnięcia. To samo dotyczy „W investment” Alior Banku, gdzie domy starców były miały być budowane na kredyt. Nikt bezdzietnym nie pomoże, bo się nie da.

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki