REKLAMA

KNF nałożyła na Cash Flow 250 tys. zł kary i wykluczyła ją z obrotu na GPW

2016-03-08 16:03
publikacja
2016-03-08 16:03

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wykluczyła bezterminowo akcje spółki Cash Flow z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym na GPW oraz nałożyła na spółkę karę pieniężną w wysokości 250 tys. zł - poinformowała Komisja w komunikacie.

fot. Szymon Laszewski / / FORUM

Jak podano, wykluczenie z obrotu nastąpi po upływie 30 dni od dnia, w którym decyzja KNF stanie się ostateczna.

KNF podał, że do dnia wydania decyzji Cash Flow nie opublikowała raportów za: I półrocze roku 2014, III kwartał roku 2014, IV kwartał roku 2014, a także za cały 2014 rok. Ponadto, spółka nie opublikowała raportu za I kwartał roku 2015, raportu za I półrocze roku 2015 oraz raportu za III kwartał roku 2015.

KNF wskazuje, że w okresie, w którym rynek został pozbawiony danych finansowych Cash Flow miały miejsce istotne dla jej dalszej działalności wydarzenia, takie jak wszczęcie postępowania upadłościowego i egzekucyjnego (w tym sprzedaż nieruchomości), wypowiedzenie umów kredytowych na łączną kwotę zaległości kapitałowej ok. 7,5 mln zł ustaloną na moment wypowiedzenia, wydanie postanowienia o oddaleniu wniosków wierzycieli o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku z powodu braku w majątku Cash Flow środków na zaspokojenie kosztów postępowania, złożenie zażalenia na ww. postanowienie oraz kilkukrotne zawieszenie notowań akcji.

"W takich okolicznościach brak dostępu do kompleksowej informacji (a w szczególności do sprawozdania rocznego, które podlega badaniu biegłego rewidenta i sprawozdania półrocznego, poddawanego przeglądowi biegłego rewidenta) mógł znacząco wpływać na decyzje inwestycyjne inwestorów, którzy nie mając dostępu do kluczowych informacji dotyczących sytuacji finansowej Cash Flow SA mogli podejmować decyzje inwestycyjne w oderwaniu od tych danych, gdyż oceniali wartość akcji w oparciu o ostatnio opublikowane dane finansowe zawarte w raporcie okresowym za I kwartał 2014 r." - napisała Komisja.

Cash Flow, jako przyczynę braku przekazania raportów okresowych za I półrocze 2014 r. i III kwartał 2014 r., wskazywał przywłaszczenie dokumentacji finansowo-księgowej przez byłych członków zarządu i rady nadzorczej. Spółka podawała także, że publikacja raportu za III kwartał 2014 r. będzie możliwa po sporządzeniu raportu za I półrocze 2014 r. Następnie wyjaśniała, że nie ma możliwości przekazania raportów okresowych z uwagi na brak środków pieniężnych oraz zasobów ludzkich spowodowany toczącym się postępowaniem egzekucyjnym i postępowaniem o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku.

Ponadto, spółka wskazywała, że wdroży procedurę odtworzenia utraconej dokumentacji i prowadzi rozmowy z kilkoma inwestorami, aby pozyskać od nich środki pieniężne w celu sporządzenia i opublikowania raportów okresowych.

"Okoliczności przytaczane przez Cash Flow SA nie zwalniały jej z wykonywania obowiązków informacyjnych oraz z odpowiedzialności za naruszenia w zakresie raportowania" - poinformował KNF. (PAP)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~poszkodowanyPiS-kacz
KARNY NADZÓR FINANSOWY dla przeciętnego smiertelnika !!!
ŻENADA !!! - zamiast chronić dodatkowo karają poszkodowanych akcjonariuszy , a swoimi wypocinami pokazują , że żrą ze wspolnego koryta razem ze złodziejami !!!
ZBYCHU Z......-POMOCY !!!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~ljlk
a kto da odszkodowanie inwestorom? czy po prostu olejecie ich i - kupowali - ich sprawa? wywalili spółce kasę to teraz my wywalimy ich ...
~plazowicz
Poska - raj dla złodziei, piekło dla zwykłych ludzi.
~knf
po co nakładać karę na trupa ? dlaczego nie nałożyli kary na osoby zarządzające ?!!!
~bogart15
Wow, PLN 250 kary , ja nie mogę, polej jeszcze Moeta bo nie mogę się powstrzymać od śmiechu. Wow, naprawdę tej GPW to trzeba się bać, ha ha ha. lecimy dalej.
Ze- Na -Da . jesli ktoś jeszcze sie bawi w to gówno zwane GPW to tylko na własne ryzyko. Pozdrawiam z normalnych rynków
~cozasyf
Prezesi pewnie rozpijają szampana na Seszelach zamiast siedzieć w pierdlu. Majątki pewnie też na żony.
~ra
popierajcie dalej kody!!!ha ha ha
~nieakc
zgadłeś ten wszarz na Seszelach był, a majątek wcześniej wyprowadził stąd brak sprawozdań w 2014, gdy ktoś mu wygarnął to sie śmiał, kłamał o jakis inwestorach, ten kryminalista nie ma żadnych skrupułów

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki