REKLAMA
WEBINAR

KNF nałożyła na Alma Market 500 tys. zł kary

2019-02-12 16:56
publikacja
2019-02-12 16:56
KNF nałożyła na Alma Market 500 tys. zł kary
KNF nałożyła na Alma Market 500 tys. zł kary
fot. Wojciech Matusik / / FORUM

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie nałożyła na Alma Market w upadłości karę pieniężną w wysokości 500 tys. zł - podała KNF w komunikacie. Komisja stwierdziła nieprawidłowości w wykonywaniu obowiązków informacyjnych przez spółkę.

"Prawidłowe wykonywanie obowiązków informacyjnych, których naruszenie stwierdziła Komisja, ma znaczenie dla zachowania transparentności rynku kapitałowego. Podkreślić należy, że nienależyte wykonanie obowiązków informacyjnych wynikających z przepisów prawa (...) było wielokrotne oraz miało miejsce w długim okresie" - napisano.

Jak podano, chodzi o naruszenia w związku z publikacją skonsolidowanego raportu za I półrocze 2016 roku oraz raportu rocznego i skonsolidowanego raportu rocznego za rok 2016.

"Zdaniem Komisji naruszenia dokonane przez Alma Market w związku z publikacją skonsolidowanego raportu półrocznego za I półrocze 2016 roku oraz raportu rocznego i skonsolidowanego raportu rocznego za rok 2016 były istotne z punktu widzenia odbiorców i wpłynęły istotnie na zmniejszenie wartości informacyjnej ww. raportów okresowych spółki. Komisja oceniła, że wszystkie naruszenia miały charakter rażący" - napisano.

Jak podała KNF, kara jest niższa od maksymalnej z uwagi na uwzględnienie sytuacji finansowej podmiotu. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki