REKLAMA

KNF nałożyła 7,1 mln zł kar na byłego prezesa AQT Water

2022-08-09 14:08
publikacja
2022-08-09 14:08
KNF nałożyła 7,1 mln zł kar na byłego prezesa AQT Water
KNF nałożyła 7,1 mln zł kar na byłego prezesa AQT Water
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na byłego prezesa AQT Water, Wojciecha Babińskiego, kary o łącznej wysokości 7,1 mln zł - poinformowała KNF.

Babiński został ukarany za brak zawiadomień o wielokrotnej zmianie liczby głosów w spółce. Trzynastokrotnie naruszył art. 69 ustawy o ofercie - naruszenia dotyczyły istotnych progów tj. 50 proc, 33 1/3 proc., 33 proc., 20 proc., 5 proc. oraz zmiany o co najmniej 1 proc. powyżej 33 proc.

"Od 10 lipca 2020 r. do 25 września 2020 r. Wojciech Babiński zmniejszał swój stan posiadania akcji spółki. W wyniku przeprowadzonych transakcji, jego stan posiadania akcji spółki zmniejszył się z 59,06 proc. do 2,36 proc. głosów w ogólnej liczbie głosów spółki. Wojciech Babiński nie wywiązywał się przy tym ze spoczywającego na nim obowiązku niezwłocznego zawiadomienia o zmianie wynikającej ze zbycia akcji spółki publicznej" - napisano w komunikacie Komisji.

Komisja zdecydowała, że nałożenie na byłego prezesa AQT Water łącznej kary za wszystkie naruszenia ustawy o ofercie nie spełni swojej funkcji - KNF wzięła pod uwagę "wagę naruszeń popełnionych przez Babińskiego, wielkość pakietu, który posiadał przed transakcją i po niej, jak również wartości poszczególnych transakcji i ich wolumen".

"Działania Wojciecha Babińskiego zasługują na stanowczą reakcję Komisji, która zdecydowała o nałożeniu kar odrębnie za każdy z popełnionych przez niego czynów. Wysokość kar łącznie wynosi 7.130.000 zł" - napisano.

W czerwcu Komisja nałożyła na Babińskiego karę w wysokości 1,95 mln zł za naruszenia obowiązków informacyjnych w zakresie transakcji na własny rachunek na akcjach AQT Water w okresie od 10 lipca 2020 do 4 sierpnia 2020 r. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
naviprofit
Śmiech na sali to ułamek tego co zarobił
tomitomi
czy wszystkie mośki , muszą być chronieni ponad stan , jeśli wyrządzą szkodę polskim gojom ????... i jak długo to potrwa ??
Wierzyć się nie chce ,że ludzie którzy mordują ekonomicznie drugich , są bezkarni ! ( małokarni ) ! !
gordon-gekko
To był jawny pump and dump, połączony z kreatywna księgowością. Kiedy ja i inni akcjonariusze otrzymają zadośćuczynienie? Ten człowiek powinien mieć zarzuty karne skutkujące pozbawieniem wolności aby więcej ludzi nie oszukał, a nie grzywnę. Bananowe giełda bananowej republiki.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki