REKLAMA

KNF cofnęła zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej przez DM IDM SA

2014-05-30 18:53
publikacja
2014-05-30 18:53

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podjęła jednogłośnie decyzję o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej przez Dom Maklerski IDM SA w związku z naruszeniem norm adekwatności kapitałowej od 31 grudnia 2013 roku - podała KNF w komunikacie.

Decyzji KNF o cofnięciu zezwolenia nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

"W decyzji KNF wyznaczono termin zakończenia prowadzenia działalności maklerskiej przez Dom Maklerski IDM: w zakresie działalności, o którym mowa w art. 69 ust. 4 pkt 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (tj. przechowywania lub rejestrowania instrumentów finansowych, w tym prowadzenia rachunków papierów wartościowych i rachunków zbiorczych, oraz prowadzenia rachunków pieniężnych) - w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia doręczenia decyzji KNF; w pozostałym zakresie działalności maklerskiej - do dnia 30 czerwca 2014 r" - napisano.

Aktywa klientów Domu Maklerskiego IDM, którzy nie dokonają transferu aktywów do wybranej przez siebie firmy inwestycyjnej, zostaną przeniesione do firmy inwestycyjnej, która zostanie wskazana przez KNF w odrębnej decyzji.

Niedawno zarząd DM IDM SA złożył do Sądu Rejonowego w Krakowie wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. (PAP)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~rumcajs
wojskowych praczy nikt nie ruszy w totalitarnej nibylandii
~hassito
W obliczu ostatnich zdarzeń no to spodziewana decyzja. Inna rzecz, że KNF potrafił bywać dla IDM wręcz podejrzanie surowy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki