REKLAMA

KNF: Prace nad prospektem Dr Irena Eris zostały zawieszone

2022-06-23 13:38, akt.2022-06-23 14:49
publikacja
2022-06-23 13:38
aktualizacja
2022-06-23 14:49

Prace nad prospektem Dr Irena Eris zostały zawieszone - podano na stronie KNF. Spółka w komunikacie prasowym poinformowała, że zarząd w porozumieniu z akcjonariuszami i doradcami, podjął decyzję o czasowym zawieszeniu postępowania z uwagi na niekorzystną sytuację na rynkach finansowych w Polsce i na świecie.

KNF: Prace nad prospektem Dr Irena Eris zostały zawieszone
KNF: Prace nad prospektem Dr Irena Eris zostały zawieszone
fot. Marcin Smolinski / / Shutterstock

Firma kosmetyczna Dr Irena Eris złożyła w marcu prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego w związku z rozważaną ofertą publiczną akcji i debiutem na GPW.

"Nasze plany giełdowe pozostają aktualne. Chcemy kontynuować prace nad pierwszą ofertą publiczną, a po zatwierdzeniu prospektu przez Komisję Nadzoru Finansowego, planujemy przeprowadzić IPO i zadebiutować na GPW. Zwróciliśmy się natomiast do KNF z wnioskiem o zawieszenie postępowania w sprawie zatwierdzenia prospektu, co jest pochodną obecnej sytuacji na rynkach kapitałowych w Polsce i na świecie. Będziemy na bieżąco monitorować otoczenie, tak aby w odpowiednim momencie powrócić do realizacji naszych planów" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Paweł Orfinger.

Grupa jest polskim producentem kosmetyków i właścicielem marek Dr Irena Eris, Pharmaceris, Emotopic, Lirene i Under Twenty. Ponadto jest operatorem trzech luksusowych hoteli SPA w Krynicy-Zdroju, na Wzgórzach Dylewskich (Mazury Zachodnie) i w Polanicy-Zdroju oraz właścicielem i operatorem sieci 25 salonów kosmetycznych pod markami Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris oraz Dr Irena Eris Beauty Partner. Firma została założona w 1983 r. (PAP Biznes)

map/ doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
demeryt_69
Nie wszystko stracone, bo podobno Eris planuje spróbować swojego szczęścia w Izraelu :)
demeryt_69
Ciekawe czy jej mąż Orfinger coś pomoże :)
iluminata_3 odpowiada demeryt_69
KNF wykazuje objawy antysemityzmu! Aj waj!

Rabini wyliczyli, że nie znajdą zbyt dużo głupich gojów do płacenia x20 za prawdziwą wartość akcyjek.
wtomek123
Po co im giełda?. Chcą sprzedać drogo , taniej wycofać?. Kiedyś uczono ,że na giełdę idzie się po kapitał , bo jest tańszy niż kredyt bankowy. Skąd tyle debiutów w czasach niskich stóp procentowych?. Zwykłe łapanie ulicy na kajak, który po debiucie , czasem w chwili debiutu najnormalniej tonie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki