REKLAMA

KNF: 17 banków z łączną stratą w wysokości miliarda złotych

2020-09-09 12:16
publikacja
2020-09-09 12:16
fot. lusia599 / Shutterstock

Na koniec lipca 17 banków, w tym 9 komercyjnych i 8 spółdzielczych wykazało łączną stratę w wysokości 1,0 mld zł - podał KNF w opracowaniu.

"Na koniec lipca 2020 r. 17 banków (9 komercyjnych i 8 spółdzielczych) wykazało łączną stratę w wysokości 1,0 mld zł. Banki te miały ok. 10,1 proc. udział w aktywach sektora" - napisano.

Przed miesiącem KNF podawała, że na koniec czerwca 16 banków (9 komercyjnych i 7 spółdzielczych) wykazało łączną stratę w wysokości 467,3 mln zł. Banki te miały ok. 7,4 proc. udział w aktywach sektora.

Pozostałe banki w sektorze, na koniec lipca wykazały łącznie zysk w wysokości 5,3 mld zł.

KNF podała, że na koniec lipca 2020 r. udział banków ze stratą wynosił:

  • 14,0 proc. całego portfela należności od sektora niefinansowego w bankach komercyjnych i spółdzielczych;
  • 11,0 proc. całego portfela depozytów sektora niefinansowego w bankach komercyjnych i spółdzielczych.

(PAP Biznes)

map/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (8)

dodaj komentarz
wincenty2
Pis niszczy banki i to nie tylko prywatne ale także te, które zawłaszczył i które kontroluje.
incitatus
Nic nadzwyczajnego przy zerowych stopach. Jako że dotyczy to na razie planktonu szykują się co najwyżej M&A, czyli innymi słowy sprzątanie śmieci przez większych graczy. Podwyżka stóp nie wcześniej niż w przyszłym roku
demeryt_69
Te 17 banków mają zaledwie 10-procentowy udział w aktywach rynku bankowego. Pozostałe banki wciąż wykazały zyski - tak trzymać :)
anty12
Polaczki z bankow daja kredyty na 20% RSSO, a lokaty na 0,1%. Wszyscy na nich wypieli d, no to nie ma pinindzy. Niech bankrutuja.
demeryt_69
Welcome back in the $20 sack piramid :)
marianpazdzioch
Czyli banki mające formalnie ~180 miliardów złotych aktywów. Będzie dużo smrodu, jeśli to się utrzyma, a nie widze przeciwskazań, bo małe banki nie mają przy tych warunkach polityczno-rynkowych racji bytu. Nie jest możliwe by zarabiały. A wiszą przecież jeszcze franki i nadciągające wysokie NPL, więc kolejnych raczej Czyli banki mające formalnie ~180 miliardów złotych aktywów. Będzie dużo smrodu, jeśli to się utrzyma, a nie widze przeciwskazań, bo małe banki nie mają przy tych warunkach polityczno-rynkowych racji bytu. Nie jest możliwe by zarabiały. A wiszą przecież jeszcze franki i nadciągające wysokie NPL, więc kolejnych raczej przybędzie.
demeryt_69
Skąd wziąłeś te 180 mld?

Powiązane: RPP obniża stopy procentowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki