REKLAMA

KGHM nie wyklucza zmniejszenia nakładów, jeśli niskie ceny miedzi się utrzymają (opis)

2020-03-18 14:10
publikacja
2020-03-18 14:10

KGHM nie wyklucza zmniejszenia nakładów inwestycyjnych, jeśli niskie ceny miedzi i srebra utrzymają się przez dłuższy czas - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele zarządu KGHM. Od rozwoju sytuacji na świecie zależeć też będzie decyzja w sprawie ewentualnej dywidendy za 2019 rok.

"Realizujemy inwestycje na poziomie 2 - 2,5 mld zł co roku. Część to inwestycje odtworzeniowe, część rozwojowe. W przypadku utrzymywania się przez dłuższy czas niskich cen miedzi i srebra, to taki wariant wchodzi w grę, że przesunęlibyśmy realizację inwestycji, które nie są wymagane do realizacji w szybkim czasie. Jeśli nie będzie to zagrażało produkcji, to możemy to brać pod uwagę" - powiedziała na konferencji Katarzyna Kreczmańska-Gigol, wiceprezes KGHM ds. finansowych.

Adam Bugajczuk, wiceprezes ds. rozwoju, dodał, że spółka jest przygotowana na scenariusze związane z ograniczeniem nakładów bez ograniczania produkcji.

Prezes Marcin Chludziński, pytany, czy spółka może nie rekomendować wypłaty dywidendy, patrząc na niepewną sytuację makro, odpowiedział: "Przyglądamy się temu, co się dzieje na świecie, od tego jest to uzależnione. My jako zarząd jesteśmy pozytywnie nastawieni do mechanizmu, nie negujemy możliwości, ale trzeba się bacznie przyglądać, co przed nami".

"Najbliższy czas, dwa miesiące pokażą, w którą stronę zmierza świat, przemysł" - dodał. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki