REKLAMA

KGHM największym producentem srebra na świecie

2021-04-13 16:49
publikacja
2021-04-13 16:49
KGHM

Firma KGHM Polska Miedź według rankingu portalu Kitco.com została w ubiegłym roku największym producentem srebra na świecie. „Mamy złoto w srebrze i to bardzo dobra wiadomość” – skomentował we wtorek pozycję miedziowej spółki jej prezes Marcin Chludziński.

O pierwszej lokacie KGHM w rankingu portalu Kitco.com poinformował we wpisie na Twitterze prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński. Portal, opierając się na danych za ubiegły rok, uznał KGHM największym producentem srebra na świecie.

W komentarzu dla PAP Chludziński powiedział, że "mamy złoto w srebrze i to bardzo dobra wiadomość".

"Tak dobry wynik KGHM w rankingu portalu Kitco.com to efekt naszych konsekwentnych działań, zaangażowania załogi i skutecznej strategii firmy. Mimo niesprzyjających warunków związanych z sytuacja pandemiczną poprawiliśmy parametry produkcji. KGHM po raz kolejny udowadnia, że ma ogromny potencjał i jest gigantem w branży wydobywczej. Działamy dalej" - powiedział Chludziński.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (17)

dodaj komentarz
sel
Pierwsze miejsce , ale raptem 4% światowej produkcji zresztą i tak niewielkiej wartej 20 mld $ a tyle to potrafią dodrukować dolarów jeden dzień..
sel
Niecałe 5% dolarów w obrocie wystarczy żeby kupić całe złoto i srebro świata , od 1971r dolar nie ma pokrycia w metalu teraz nawet w 5 % , ale jest masa papierowego złota i srebra, wirtualnych walut, wirtualnych surowców i nieruchomości , obligacji , papierów i wirtualnego majątku dającego wirtualne zyski na co łapią Niecałe 5% dolarów w obrocie wystarczy żeby kupić całe złoto i srebro świata , od 1971r dolar nie ma pokrycia w metalu teraz nawet w 5 % , ale jest masa papierowego złota i srebra, wirtualnych walut, wirtualnych surowców i nieruchomości , obligacji , papierów i wirtualnego majątku dającego wirtualne zyski na co łapią się naiwni , nowoczesne barany..
sel
Ciągle wymyśla się nowe "produkty finansowe" żeby papierowy pieniądz nie zamieniali na metale surowce i nieruchomości bo się okaże goły i wesoły.
the_mind_renewed
O tej spółce piszę od lat. I co mam napisać. Że cały zarząd KGHM powinien siedzieć za rabunkowe zarządzanie naszą perłom w koronie? Oraz za furiackie dzielenie się zyskami. Wiadomo że łapówy od USA za korzystne kontrakty idą astronomiczne ale wszyscy się boją tego g. ruszyć Od lat fryce wysyłają metale za bezcen O tej spółce piszę od lat. I co mam napisać. Że cały zarząd KGHM powinien siedzieć za rabunkowe zarządzanie naszą perłom w koronie? Oraz za furiackie dzielenie się zyskami. Wiadomo że łapówy od USA za korzystne kontrakty idą astronomiczne ale wszyscy się boją tego g. ruszyć Od lat fryce wysyłają metale za bezcen do USA. To jest ekonomiczny sabotaż. Może pan od hoteli na godziny by się chciał przyjrzeć bliżej co oni tam wywijają a może już jest po kontroli nadzwyczajnej. I w projekcie zakup nowego hotelu na godziny?
grzegorzkubik
Jestem pełen uznania. Kolejna spółka, która pobdbije WIG20. Tylko tak dalej.
pstrzezek
WIG20 jest tak wybitny że jedyny polski ETF na ten indeks został zamknięty przez brak zainteresowania.
the_mind_renewed
Do grzegorzkubik. Uważaj na majty.
warszawyak
I tak trzymać . Drukować złotego bez ograniczenia niczym USA , Swiss czy EU , kupować za nie waluty a za nie kopalnie srebra , złota , miedzi i innych surowców .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki