REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

KE zakazuje TikToka. Na razie tylko swoim pracownikom. Powodem cyberbezpieczeństwo

2023-02-23 13:57
publikacja
2023-02-23 13:57
Dodaj Bankier.pl w Google

Od połowy marca 2022 roku, Komisja Europejska zabroni swoim pracownikom używania chińskiej aplikacji TikTok, służącej do tworzenia krótkich filmów wideo, na ich służbowych telefonach. Decyzja ta została podjęta w celu zapewnienia cyberbezpieczeństwa.

KE zakazuje TikToka. Na razie tylko swoim pracownikom. Powodem cyberbezpieczeństwo
KE zakazuje TikToka. Na razie tylko swoim pracownikom. Powodem cyberbezpieczeństwo
fot. Ascannio / / Shutterstock

KE odmówiła jednak podania dalszych szczegółów na temat tego, czy doszło do jakichś incydentów z udziałem TikToka mających wpływ na jej decyzję.

KE odmówiła także szczegółowych informacji, zasłaniając się wewnętrznymi kwestiami bezpieczeństwa.

TikTok - cytowany przez agencję Reutera - przekazał, że jest rozczarowany decyzją Komisji, uznając ją za „błędną i opartą na fundamentalnych nieporozumieniach”.

„Skontaktowaliśmy się z Komisją, aby wyjaśnić sprawę i wyjaśnić, w jaki sposób chronimy dane 125 milionów ludzi w całej UE, którzy co miesiąc odwiedzają TikTok” – powiedział rzecznik.

Wakacje na giełdzie

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

luo/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (4)

dodaj komentarz
sibidi
Jak to TikTok na służbowym, przecież do roboty chodzi się pracować a nie bimbac
grab
Jak przestaną w Europie używać TikToka, to bezpieczeństwo samo przyjdzie.
wnr
U nas pracodawca poszedł o krok dalej - w ogóle zabronił korzystania ze służbowych telefonów - oczywiście chodzi bezpieczeństwo ;)
peluquero
tiktok na służbowym telefonie xD

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki