REKLAMA

KE upomina Polskę ws. bezpieczeństwa wydobycia ropy i gazu na morzach

2016-11-17 14:27
publikacja
2016-11-17 14:27

Komisja Europejska wezwała w czwartek Polskę do pełnego wdrożenia unijnej dyrektywy dotyczącej bezpieczeństwa działalności związanej ze złożami ropy naftowej i gazu ziemnego na obszarach morskich.

/ fot. adrenalina / YAY Foto

Jak wyjaśnia Komisja w komunikacie, unijne przepisy dotyczące bezpieczeństwa wydobycia i poszukiwania ropy i gazu na obszarach morskich mają pomóc w zapobieganiu awariom oraz w podejmowaniu szybkiej i skutecznej reakcji, jeśli do nich dojdzie.

Państwa UE muszą zadbać o to, by przedsiębiorstwa, którym udzieliły koncesji na działalność poszukiwawczą lub wydobywczą, posiadały odpowiednie zasoby finansowe oraz niezbędną wiedzę techniczną, oraz by dysponowały zasobami, które są w stanie w razie potrzeby zmobilizować.

Przedsiębiorstwa ponoszą także pełną odpowiedzialność za szkody środowiskowe wyrządzone chronionym gatunkom morskim i siedliskom przyrodniczym.

Termin wdrożenia unijnej dyrektywy do prawa krajowego minął 19 lipca 2015 r. Komisja znalazła jednak luki w krajowych przepisach, wdrażających dyrektywę, przyjętych przez Polskę, Bułgarię, Hiszpanię i Wielką Brytanię. Te państwa otrzymały od KE tzw. uzasadnioną opinię, która jest drugim etapem postępowania o naruszenie unijnego prawa. Mają one dwa miesiące na usunięcie niedociągnięć i poinformowanie o tym Komisji. (PAP)

awi/ kot/ woj/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~szlamowka
jakos tu wpisow nie widac. Redakcja boi sie tamatu, ze wzgledu na polski bardak!!!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki