REKLAMA

KCI czeka na oferty inwestorów zainteresowanych Gremi Media

2021-03-28 16:44
publikacja
2021-03-28 16:44

Spółka KCI podpisała umowę z firmą doradczą Deloitte Advisory w celu przygotowania i przeprowadzenia procesu sprzedaży posiadanych przez KCI akcji Gremii Media, wydawcy "Rzeczpospolitej" i "Parkietu" - poinformowała spółka w komunikacie.

KCI czeka na oferty inwestorów zainteresowanych Gremi Media
KCI czeka na oferty inwestorów zainteresowanych Gremi Media
fot. Karolis Kavolelis / / Shutterstock

W oparciu i z uwzględnieniem wyników przeglądu opcji strategicznych prowadzonych przez KCI, Deloitte Advisory ma przygotować najważniejsze założenia strategii, w tym potencjalnej transakcji sprzedaży Gremii Media.

Umowa z Deloitte Advisory zakłada przeprowadzenie potencjalnej transakcji w drodze otwartego procesu pozyskania od zainteresowanych inwestorów ofert nabycia akcji Gremi Media.

Wśród obecnie rozważanych przez KCI potencjalnych opcji strategicznych znajduje się, ale nie wyłącznie, pozyskanie inwestora strategicznego lub finansowego zainteresowanego nabyciem akcji Gremi Media, zawarcie aliansów strategicznych oraz inne, które pojawić się mogą w toku realizacji procesu, włączając w to również, w razie potrzeby, wycofanie akcji Gremi Media z obrotu na rynku NewConnect. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
qart
Wydawanie gazet papierowych... Po co to jeszcze komuś?
A Hajdarowicz posłuchał tego ciecia (dozorcy u niemieckiego Pana w Zabierzowie) pod śmietnikiem to ma :-)
rrobs133
jak nie orlen, to teraz PZU zakupi ;-)
qwertas
Może Gazeta Wyborcza, Fakt lub TVN kupią? Jeśli nie chcą to niech nie wzbraniają tego innym. Także drogi panie Michniku i Miszczaku kupujcie albo nie narzekajcie później, że Jakubas kupił albo spółka Skarbu Państwa? Teraz jest okazja by kupić dziennik to kupujcie.
pozhoga
Kurczę, jak pójdzie w obce ręce to znowu przewaga obcego kapitału w ,,polskich" mediach się pogłębi. Niemcy patrzą na Polskę i pukają się w czoło: jak w ogóle można było dopuścić do tego, by 80% rynku mediów w kraju było w obcych rękach? Oczywiście: pukają się w rozmowach nieoficjalnych, oficjalnie tego nie powiedzą.
ziutek2021
Hajdarowiczu bez reklam z państwowych spółek biznes się nie spina? To zupełnie jaknz Gazetą Wybiórczą - oni też staczają się po równi pochyłej.
darius19
Tak sie bierze niezalezne media za morde. Fakt ze nie przez likwidacje lub zamkniecie - jak to jest w Rosji,Bialorusi,Chinach ale przez wykup.
pozhoga odpowiada darius19
Gazwyb niezależny!? No to pojechałeś kolego...
qwertas odpowiada darius19
Gazeta Wyborcza jest tak niezależna, jak Sok z Buraka. Ja śmieje się nagłówków Wyborczej równie chętnie co tych z TVP Info. Ludzie z wypranym mózgiem mogą tylko powiedzieć, że TVN albo „GWno prawda” dziennik to niezależne media. To są biuletyny partyjne Platformy Obywatelskiej, ich gadzinówki. Każdy średnio ogarnięty człowiek widzi Gazeta Wyborcza jest tak niezależna, jak Sok z Buraka. Ja śmieje się nagłówków Wyborczej równie chętnie co tych z TVP Info. Ludzie z wypranym mózgiem mogą tylko powiedzieć, że TVN albo „GWno prawda” dziennik to niezależne media. To są biuletyny partyjne Platformy Obywatelskiej, ich gadzinówki. Każdy średnio ogarnięty człowiek widzi propagandę w TVP i TVN, a dureń będzie temu zaprzeczał.
katzpodola odpowiada qwertas
I to się nadaje do prasy. Święta racja

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki