REKLAMA

KCI chce przejść z GPW na NewConnect oraz wprowadzić Gremi Media na ten rynek

2017-01-09 15:55
publikacja
2017-01-09 15:55

KCI chce przejść z rynku głównego GPW na NewConnect, jak również wprowadzić na ten rynek swoją spółkę zależną Gremi Media w połowie bieżącego roku, wynika ze strategii KCI.

fot. SKLODOWSKI KRZYSZTOF/FOTORZEPA / / FORUM

"Celem spółki w średnim i długim okresie jest osiągnięcie satysfakcjonującej stopy zwrotu z posiadanych inwestycji oraz kontynuowanie działalności opartej o nieruchomości i media. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez realizację następujących celów operacyjnych:

1. Ugiełdowienie i częściową komercjalizację mediów. W I kw. 2017 roku spółka Gremi Media zostanie przekształcona ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. Media przenoszą aktywnie ciężar działalności z prasy drukowanej na online. Powstają nowe strony internetowe, nowe aplikacje i usługi online. Niezwłocznie po przekształceniu spółki Gremi Media w spółkę akcyjną planowane jest IPO spółki na rynku New Connect, co ma umożliwić pierwsze notowanie akcji tej spółki w połowie 2017 roku. Jednocześnie trwają prace i rozmowy z potencjalnymi inwestorami, chętnymi do objęcia pakietu mniejszościowego i zapewnienia tym samym równowagi wśród akcjonariuszy oraz przejrzystości jej funkcjonowania.

2. Komercjalizację posiadanych projektów nieruchomościowych w Polsce. Aktualnie trwają finalne analizy, rozmowy i uzgodnienia w temacie zbycia posiadanych w Krakowie nieruchomości zlokalizowanych przy ulicy Romanowicza w dzielnicy Zabłocie. Spółka planuje dokonanie zbycia całości w 2017 roku, uzyskując satysfakcjonujące przychody.

3. Przejście do notowań na New Connect. Analizowane przeniesienie notowań akcji spółki na rynek New Connect związane jest z kilkoma kwestiami: faktem, że spółka medialna Gremi Media będzie wchodziła na New Connect, mniejszymi wymogami formalnymi dla spółek rynku NC oraz kryzysem rynku regulowanego Giełdy Papierów Wartościowych. Mniejsze wymogi formalne przełożą się zasadniczo na mniejsze koszty funkcjonowania spółki na tym rynku. Obowiązki informacyjne w zakresie raportów okresowych także ulegną zmniejszeniu. W opinii zarządu spółki rynek New Connect jest bardziej dostosowany do obecnej strategii spółki.

4. Realizacja projektów nieruchomościowych w Polsce i na świecie. Spółka rozważa prowadzenie kolejnych projektów nieruchomościowych w Polsce, co związane jest z nadal istniejącymi dużymi możliwościami na rynku polskim. KCI analizuje także rozszerzenie aktywności poza Polskę" - napisano w strategii.

KCI S.A. jest spółką giełdową tworzącą grupę kapitałową, której działalność skoncentrowana jest w dwóch obszarach: w segmencie nieruchomościowym, opartym o posiadane kompleksy przy ul. Romanowicza oraz ul. Wrocławskiej w Krakowie, oraz w segmencie medialnym, zbudowanym wokół tytułów prasowych, takich jak "Rzeczpospolita" i "Gazeta Giełdy Parkiet".

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~mati
TRZEBA NAPISAĆ DO KNF ŻE TAKA ZMIANA RYNKÓW NIE SŁUŻYŁA BY AKCJONARIUSZOM KCI.

KNF powinna się wyraźnie wypowiedzieć w tej sprawie moim zdaniem
~oszust
Zastanawiam się, kto jeszcze będzie chciał mieć kiedykolwiek coś wspólnego z biznesami Hajdarowicza?
~Slay
Będzie się czym chwalić na nju konekt haha. Kto kogo wydyma?Oj Hajdar Hajdar...
~TORA_padła_w_jeden_
Widać, że chcą ograniczyć ilość informacji, która trafia do akcjonariuszy. Raczej nikt o zdrowych zmysłach nie ogranicza dobrych informacji. Czyli wiecie już, jaka będzie przyszłość spółek Hajdarowicza :)
~goń_platfusów
musicie sie towarzyszu hajdawerycz wytłumaczyc skąd mieliscie 80 baniek na przejęcie rzepy. zniszczyliście też uważam rze. to wasz platformerski lumpenmodel "biznesu".

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki