REKLAMA

KBJ odwołał dotychczasową politykę dywidendową

2022-06-10 21:24
publikacja
2022-06-10 21:24

KBJ zdecydował o odwołaniu dotychczasowej polityki dywidendowej spółki, a decyzję o rekomendacji w sprawie podziału zysku w przyszłych latach będzie podejmował w zależności od sytuacji w danym roku - poinformowała spółka w komunikacie.

KBJ odwołał dotychczasową politykę dywidendową
KBJ odwołał dotychczasową politykę dywidendową
fot. Maciej Matlak / / Shutterstock

"Zarząd KBJ (...) podjął decyzję o odwołaniu polityki dywidendy, o której Emitent informował w raporcie bieżącym EBI nr 17/2013 z dnia 22 października 2013 r. Zarząd nie zdecydował się na ustalenie nowej polityki dywidendy, a decyzję o rekomendacji co do podziału zysku w latach przyszłych będzie podejmował w zależności od konkretnej sytuacji w danym roku" - napisano w komunikacie.

Dodano, że decyzja została podjęta w związku z przedłużającą się niepewną sytuacją gospodarczą, która skłania zarząd do rekomendowania zatrzymania wypracowanych zysków w spółce.

"Ponadto szybki rozwój Spółki, a co za tym idzie wzrost skali realizowanych kontraktów zwiększa zapotrzebowanie Emitenta na kapitał obrotowy" - napisano.

Zarząd spółki podjął również decyzję, iż będzie rekomendował ZWZ, aby zysk netto osiągnięty w roku obrotowym 2021 w wysokości 3.167.701,60 zł w całości przeznaczyć na zasilenie kapitału zapasowego.

Ostatni raz spółka wypłacała akcjonariuszom dywidendę (0,19 zł na akcję) z zysku za 2017 rok. (PAP Biznes)

osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki