REKLAMA

KAS prześwietli towary na granicy

2020-03-25 13:15
publikacja
2020-03-25 13:15

Zdjęcia RTG towarów na wszystkich przejściach granicznych w Polsce do końca roku. KAS walczy z nielegalnym przemytem - pomoże sztuczna inteligencja.

fot. / / Shutterstock

Krajowa Administracja Skarbowa prześwietli towary przywożone do Polski. Na wszystkich przejściach granicznych będą nowe systemy identyfikacji. Podstawą będzie zdjęcie RTG oraz automatyczna analiza z wykorzystaniem uczenia maszynowego. 

- Znane są już systemy, które analizują zdjęcia, ale jeszcze nikt nie przygotował skutecznego rozwiązania do analizy zdjęć z urządzeń RTG do prześwietleń towarów wielkogabarytowych. Narzędzie dostarczone resortowi finansów skutecznie identyfikuje przedmioty i ich zbiory na zdjęciach wykonywanych przez graniczne urządzenia RTG - przeczytamy na stronie Ministerstwa Finansów.

Rozwiązanie zostało opracowane w ramach konkursu MinFinTech będącego częścią programu GovTech Polska ogłoszonego przez Ministerstwo Finansów. TENSORFLIGHT POLAND z Białegostoku przygotował najlepszy pomysł i przygotowywał wspólnie z ministerstwem system. 

DF

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane: Nowe technologie

Komentarze (3)

dodaj komentarz
fermax
$$$$$$$ sie drukuja... nie długo nie wiele zostanie do kupienia..a reszte świstak zawinie w sreberka
specjalnie_zarejestrowany2
Cała energia tej bolszewickiej hordy skupia się na walce z importem maseczek i respiratorów.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki