REKLAMA

Jest wstępna umowa sprzedaży kluczowych biznesów Arrinery

2017-06-06 09:45
publikacja
2017-06-06 09:45

Po liście intencyjnym przyszedł czas na kolejny krok. Arrinera poinformowała o otrzymaniu kolejnych dokumentów zbliżających spółkę do finalizacji sprzedaży ważnych aktywów.

/ fot. Arrinera Automotive S.A.Facebook /

Arrinera poinformowała, że otrzymała od „spółki prawa włoskiego” podpisaną „Wstępną Umowę Nabycia” 100% udziałów spółki Arrinera Racing Ltd. z siedzibą w Anglii oraz nie mniej niż 98% akcji spółki Arrinera Technology S.A. z siedzibą w Warszawie – czytamy w komunikacie spółki. Spółka podała także, że „uzgodniona cena nabycia wymienionych wyżej pakietów obydwu spółek wynosi 9 milionów EUR”. Kapitalizacja spółki na GPW wynosi 43,7 mln zł, co przy kursie euro na poziomie 4,19 zł daje wycenę w euro na poziomie 10,4 mln.

Kliknij, aby przejść do aktualnych notowań / Bankier.pl

W umowie znalazł się także zapis o uwzględnieniu „dodatkowego wynagrodzenie w wysokości 10% od wartości transakcji ponad cenę nabycia uzyskaną przez Nabywcę w przypadku sprzedaży w przyszłości Arrinera Racing i/lub Arrinera Technolog”. Cała transakcja ma być dopięta do 14 lipca 2017 roku.

Pierwsze informacje o możliwej sprzedaży przez Arrinerę swojego kluczowego biznesu pojawiły się w kwietniu tego roku. Spółka poinformowała wtedy o zwarciu dwóch listów intencyjnych. „Spółka prawa włoskiego” miała być zainteresowana kupnem całości bądź części spółki, Omańczycy zaś technologią. Od tego czasu nie pojawiła się żadna nowa informacja w obu sprawach.

„Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że Arrinera przekonała jakichś większych inwestorów do swojego projektu. Warto jednak zauważyć, że są to jedynie tajemnicze podmioty w postaci "spółki prawa włoskiego" oraz "spółki zarejestrowanej w Omanie". Ciężko więc powiedzieć, jak poważne są to oferty” – pisał wtedy Adam Torchała.

Po dzisiejszym komunikacie spółki sytuacja nabiera nieco rumieńców, ale warto pamiętać o telenoweli Petrolinvestu, który od 2011 roku próbował sprzedać aktywa w Kazachstanie, ponad 50-krotnie przekładając termin rozliczenia transakcji. Ostatecznie nabywca nie zdecydował się na zakup, a Petrolinvest grozi mu sądem.

Marcin Dziadkowiak

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~Michał_
to samochód który ładnie ucina stopy na wysokości kostki
~klucze
sprzedaży kluczowych biznesów - to znaczy, że sprzedają klucze takie samochodowe czy do drzwi w garażu tylko
~spółki_prawa_włos
ferrari lamborgini massterati
~Zadowolony
Chłopaki chyba się zorientowały, że PO szybko nie wróci do władzy i że klimat do robienia wałków się skończył na dłużej :)
~Michel
No i co? Taki jesteś zadowolony? Bo sam głowę potulnie schylasz całe życie i robisz za grosze i gorączki dostajesz kiedy w 5 lat można się dorobić na Ferrari JAK SIĘ MYŚLI? Jak ten kraj będzie tak gnębić inteligentnych i zamożnych ludzi to się wyniosą w cholerę i zostaną takie zjawiska jak Ty, a że komuna już No i co? Taki jesteś zadowolony? Bo sam głowę potulnie schylasz całe życie i robisz za grosze i gorączki dostajesz kiedy w 5 lat można się dorobić na Ferrari JAK SIĘ MYŚLI? Jak ten kraj będzie tak gnębić inteligentnych i zamożnych ludzi to się wyniosą w cholerę i zostaną takie zjawiska jak Ty, a że komuna już minęła to nie wiem czy starczy dla was zakładów pracy z pospolitymi zajęciami.
~Gosc odpowiada ~Michel
Takie realia, polacy patrza na bogacacych sie jak na zlodziei, przyzwyczajeni ze wszyscy powinni miec rowno. Niewazne czy masz pomysl i ambicje zrobic cos swojego.
~dobra_zmiana
dobra zmiana działa! to zasługa programu 500+ oraz moditwy
~JanuszCebulak
Kluczowe biznesy czyli te koszulki i czapeczki z ich logiem?
~Gość
uzgodniona cena nabycia wymienionych wyżej pakietów obydwu spółek wynosi 9 milionów EUR”. Kapitalizacja spółki na GPW wynosi 43,7 mln zł, co przy kursie euro na poziomie 4,19 zł daje wycenę w euro na poziomie 10,4 mln.


coooo?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki