REKLAMA

Jerzy Kwieciński odchodzi z PGNiG. Zrezygnował z fotela prezesa

2020-10-21 14:54
publikacja
2020-10-21 14:54
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński złożył w środę rezygnację z końcem dnia 22 października - poinformowała spółka. Kwieciński był prezesem od stycznia 2020 r. Powodem decyzji o rezygnacji ze stanowiska prezesa PGNiG były sprawy osobiste - podała w środę spółka. 

Kwieciński został powołany na prezesa PGNiG z dniem 10 stycznia 2020 r., zastępując na tym stanowisku Piotra Woźniaka, którego kadencja upłynęła z końcem grudnia 2019 r.

Od września 2019 r. do wyborów parlamentarnych Kwieciński był w rządzie Mateusza Morawieckiego ministrem finansów, inwestycji i rozwoju. Wcześniej, od stycznia 2018 r., sprawował funkcję ministra inwestycji i rozwoju. Jeszcze wcześniej - w latach 2015-2018 był wiceministrem w Ministerstwie Rozwoju.

PGNiG jest spółką giełdową, notowaną na GPW od września 2005 r. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także - poprzez spółki zależne - magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. W Polsce PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego.

71,88 proc. akcji należy do Skarbu Państwa, pozostałe 28,12 proc. do innych akcjonariuszy. W środę akcje kurs akcji PGNiG na GPW spadł o ponad 2,30 proc. w stosunku do kursu otwarcia.(PAP)

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (15)

dodaj komentarz
pkor
Za duzo kasy wyciagnal od Gazpromu i przyszli przyajciele ze wschodu. zastraszyli rodzine i musial zrezygnowac z powodow osobistych. Teraz Ci przyjaciele ze wschodu wprowadza swojego i juz PGNiG nie bedzie żądął żadnych pieniedzy za NS2.
czerwony_wiewior
Pod względem liczby i różnorodności zajmowanych przez chwilę stanowisk ta surykatka konkuruje z Gowinem Jarosławem
karbinadel
Wstydu nie mają. Ta pisowska karuzela partaczy na wysokich stanowiskach na nasz koszt jest szczególnie żenująca w czasach tzw. pandemii, gdy tysiące ludzi rząd doprowadza do ruiny
ajwaj
Pewnie ma lepsza fuche w
odzylym handlu-przemysle UKR-Rosja (zawsze to rodzina z Odessy jak i Balbiny), albo w BURISMA JoeBidena :
_____________
""Po raz pierwszy od kilku lat przedstawiciele Rosji i Ukrainy zorganizowali spotkanie w celu omówienia współpracy handlowej i gospodarczej między tymi dwoma krajami,
Pewnie ma lepsza fuche w
odzylym handlu-przemysle UKR-Rosja (zawsze to rodzina z Odessy jak i Balbiny), albo w BURISMA JoeBidena :
_____________
""Po raz pierwszy od kilku lat przedstawiciele Rosji i Ukrainy zorganizowali spotkanie w celu omówienia współpracy handlowej i gospodarczej między tymi dwoma krajami, RIA 21 października.

Agencja odnotowuje, że ostatnie wydarzenie rosyjskich i ukraińskich izb przemysłowo-handlowych odbyło się w styczniu 2014 roku.
Obecny okrągły stół został zorganizowany wspólnie przez Rosyjską Izbę Przemysłowo-Handlową (RF CCI) i Ukraińskie Stowarzyszenie "Liga Budowniczych Maszyn i Pracodawców Ukrainy "Ukrmashstroy".

Po stronie rosyjskiej uczestniczą szef Rosyjskiej Izby Handlowo-Przemysłowej Siergiej Katyrin oraz dyrektor generalny Belgorodzkiej Izby Handlowo-Przemysłowej Władimir Gerasimenko.

Platforma Opozycyjna - Przewodniczący Rady Politycznej partii "For Life" Wiktor Miedwiedczuk, wiceprzewodniczący Rady Najwyższej Aleksander Kołtunowicz i przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia "Ukrmaszstroi" Władimir Sachienko biorą udział w pracach w formacie online z Ukrainy. ""
krokus12
50 % odprawy trzeba wpłacić na konto PIS ruch w interesie musi być
jes
Trzeba zwolnic miejsce bo kolejny pisowski aparatczyk nie był jeszcze prezesem a bardzo by chciał.
meryt
jes 2020-10-19 17:20
"Łubu dubu, ubu dubu
to ja troll drugiej klasy"

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Premier-Dokonywane-sa-zakupy-sprzetu-specjalistycznego-7983994.html
karbinadel
Dupiak na miejsce Bartkowiaka ... (dalej już znacie)
anty12
Powiem wam jak bylo :) Przyszla szydowka z ambasady, chciala sprywatyzowac, nie dal sie ale Moravitz szytek kazal isc na ustepnstaw chlop sie nie zgodzil i pozegnal sie ze stanowiskiem. Zobaczycie co bedzei np w okresie swaitecnym. Szytki z pisu beda przepychac dziwne ustawy.
scylla7
Nie podołał zdołowaniu kursu poniżej 2 zł pod przejęcie Orlenu ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki