REKLAMA

Jerzy Kurella odwołany z funkcji wiceprezesa PGNiG

2014-12-29 20:57
publikacja
2014-12-29 20:57
Jerzy Kurella odwołany z funkcji wiceprezesa PGNiG
Jerzy Kurella odwołany z funkcji wiceprezesa PGNiG
fot. Marek Wiśniewski / / FORUM

Rada nadzorcza PGNiG odwołała Jerzego Kurellę ze składu zarządu spółki i z funkcji wiceprezesa ds. handlowych - podało PGNiG w komunikacie.

Jerzy Kurella, odwołany wiceprezes PGNiG (fot. Marek Wiśniewski / FORUM)

"Wpływ na decyzję rady miała ocena merytoryczna pracy prezesa Jerzego Kurelli" - poinformowała PAP rzeczniczka spółki Dorota Gajewska.

We wtorek 30 grudnia minie rok od czasu powołania zarządu z prezesem Mariuszem Zawiszą na czele na trzyletnią kadencję.

Wcześniej, od 14 czerwca, Kurella piastował stanowisko wiceprezesa ds. handlowych w spółce, a od lipca do grudnia 2013 roku, czyli do czasu powołania nowego zarządu, pełnił obowiązki prezesa.

Posiedzenie rady wciąż trwa.

Rada ma jeszcze rozpatrzyć między innymi strategię PGNiG na kolejne lata i - według nieoficjalnych informacji PAP - najprawdopodobniej ją przyjmie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przedstawicieli spółki, w strategii przedstawiony zostanie m.in. plan dotyczący wydatków inwestycyjnych, zakładanych poziomów EBITDA i polityki dywidendowej.

Agnieszka Woś, dyrektor w departamencie spółek kluczowych w resorcie skarbu, informowała podczas posiedzenia komisji sejmowej na początku grudnia, że strategia PGNiG obejmie swoim horyzontem rok 2022. (PAP)

morb/ pel/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~obserwator
Na tego osobnika trzeba spojrzeć całościowo. Jest wystarczająco inteligentny, żeby mieć pojedyncze sukcesy. Natomiast pod względem etycznym.... zrobiłem noworoczne postanowienie, że nie będę się brzydko wyrażał...
~polak
Ten się już nachapał.Teraz kolej na innego pociotka,kolesia lub znajomka.Ta złodziejska firma to bezcenna dla polityków metoda obsadzania i zarabiania kolosalnych pieniędzy przez ludzi polityki.
~wp
Czy to jest ten facet co zablokował Rosjan w Europolgazie po latach patowych zarządów i renegocjował polityczny kontakt Katarski?Taaa oceniono kompetencje...Tarasa kompetencje też oceniono negatywnie. Pani Kopacz skąd pani bierze te rady nadzorcze????
~obiektywny
to jak należy ocenić słynnego muzykologa, Panią Oliwę???? Ocenic nalezy też Pana Z. który rozwalił cały system zarzadzania w zkładach energetycznych i w nagrode został prezesem PGNiG??? Ostatnik kompetentnym prezesem PGNiG był Szubski, Kurell też radził sobie całkiem całkiem.....reszta to nieudacznicy z nadania politycznego którzy to jak należy ocenić słynnego muzykologa, Panią Oliwę???? Ocenic nalezy też Pana Z. który rozwalił cały system zarzadzania w zkładach energetycznych i w nagrode został prezesem PGNiG??? Ostatnik kompetentnym prezesem PGNiG był Szubski, Kurell też radził sobie całkiem całkiem.....reszta to nieudacznicy z nadania politycznego którzy w korporacjach prywatnych mogliby tylko kawę donosić
~waw odpowiada ~obiektywny
Może to tylko zbieg okoliczności ale Oliwa Piotrowska po PGNiG poszła do RN Hawe prywatnej spółki telekomunikacyjnej z której do PGNIG zdaje się przyszedł obecny wiceprezes Bauc. Taka ciekawostka. I czyje jest na wierzchu?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki