Jednorazowe zdarzenie zwiększy zysk netto Ciechu za '16 o ok. 91 mln zł

Ciech planuje ująć w skonsolidowanym sprawozdaniu jednorazowe zdarzenie, które zwiększy zysk netto grupy w całym 2016 roku o ok. 91 mln zł, a w samym IV kwartale o ok. 41 mln zł - podała spółka w komunikacie.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

"W nawiązaniu do raportu (...) dot. rozpoznania przez spółkę zależną (...) Ciech Soda Polska w III kw. aktywa z tytułu odroczonego podatku w wysokości ok 50 mln zł, w związku ze spełnieniem się warunków uprawniających do korzystania z pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej na obszarze Pomorskiej SSE, zarząd emitenta informuje, że uprawdopodobniły się szacunki dotyczące możliwości wykorzystania pozostałej kwoty ulgi przez spółkę zależną" - podano w raporcie.

W związku z tym Ciech Soda Polska rozpozna w IV kw. 2016 roku dodatkowe aktywo z tytułu odroczonego podatku w wysokości około 41 mln zł.

"Tym samym za cały 2016 roku wysokość rozpoznanego aktywa z tego tytułu wyniesie łącznie około 91 mln zł" - poinformowała spółka.

"Rozpoznane aktywo odpowiednio powiększy skonsolidowany zysk netto grupy Ciech za 2016 r. o kwotę ok. 91 mln zł" - wyjaśnił Ciech.

Po trzech kwartałach zeszłego roku grupa miała 419,9 mln zł zysku netto.

Publikacja sprawozdania finansowego planowana jest 20 marca 2017 r. (PAP)

morb/ jtt/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Pk

Jutro 80

! Odpowiedz
1 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl