Jaki: Komornicy nie będą już naruszali prawa

Żaden komornik nie będzie już działał z naruszeniem prawa - zapowiada wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Jak mówił w radiowej Jedynce, taki będzie efekt ustawy komorniczej, której projekt resort sprawiedliwości zaprezentował w poniedziałek.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki (fot. Grażyna Myślińska / FORUM)

Patryk Jaki przypomniał ubiegłoroczną sprawę niesłusznej egzekucji ciągnika od jego właściciela. Dodał, że taki przypadek teraz się nie powtórzy, bo policjanci asystujący przy zajęciach komorniczych będą mogli interweniować jeśli zauważą nieprawidłowości .Ponadto, cała operacja będzie nagrywana.

Zdaniem Patryka Jakiego, zmiany są potrzebne także dlatego, że sami komornicy nie potrafili oczyścić swojego środowiska z ludzi dopuszczających się nadużyć. Wiceminister zapowiedział przywrócenie porządku w tej sprawie. "Żaden komornik nie będzie już działał z naruszeniem prawa" - zapewnił Patryk Jaki.

Nowe przepisy przewidują też, że minister sprawiedliwości będzie mógł zawiesić i usunąć komornika ze stanowiska. Prezes sądu rejonowego będzie mógł odsunąć od czynności komornika na 30 dni, a następnie wnioskować o jego odwołanie. Jeżeli prezes sądu zaniecha takich działań, sam będzie mógł stracić stanowisko.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/Jedynka/to/wk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~saper

Tak samo jak mówi kierowca - nie będę pił przed jazdą

! Odpowiedz
0 1 ~niepelnosprawny_org

"Patryk Jaki przypomniał ubiegłoroczną sprawę niesłusznej egzekucji ciągnika od jego właściciela. Dodał, że taki przypadek teraz się nie powtórzy, bo policjanci asystujący przy zajęciach komorniczych będą mogli interweniować jeśli zauważą nieprawidłowości .Ponadto, cała operacja będzie nagrywana. "
zmiany na +, ale czy "nagrywanie" pomoze?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 2 ~fąfanka

Szkoda że sądy generalnie nie mają woli traktowania, tak jak sobie na to zasłużyli, bezlitosnych komorników z premedytacją łamiących prawo, by dla własnego zysku niszczyć ludziom życie, oraz popisywać się nędzną bezczelnością, dlatego że w ten sposób rosną im ich bajońskie zarobki o jakich Górnicy to mogą tylko marzyć i grać w totolotka.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 12 ~invest

Podobno w przyszłym miesiącu PIS ma uchwalić ustawę, że nie można już więcej kraść i w w związku z tym NiJaki ogłosi, że od tej pory w Polsce nie będzie już złodziei.

! Odpowiedz
3 7 ~ola

I pozostała tylko jedna nadzieja komorników Rzepliński. Rzepliński będzie za komornikami:
kolor czerwony
przeciw komornikom:
kolor zielony

! Odpowiedz
2 11 ~pissoff

a co z przestępcami w rządzie ? Kuriozum, że przestępcy z PIS-u stanowią nam teraz prawo a w samym rządzie zasiadają skazani.Gang lub mafia wygra wybory i stanowi przestępcze prawo. Na zasadzie i co nam zrobicie. Ja dziękuję za taką demokraturę.

! Odpowiedz
0 5 ~we

Czy jeżeli któryś jednak złamie prawo poda się pan minister do dymisji czy to tylko takie chwytliwe hasło bez pokrycia?

! Odpowiedz
0 7 ~miro

a co z bandytami w mundurach policji którzy nadzorowali przestepstwa

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl