REKLAMA

JSW otrzymała od PGNiG Termika ofertę na zakup Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej

2016-03-07 15:01
publikacja
2016-03-07 15:01

JSW otrzymała od PGNiG Termika ofertę na zakup Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej należącego do Spółki Energetycznej Jastrzębie z grupy JSW. Trwają analizy - poinformowała PAP rzecznik prasowy JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

fot. Marek Kuwak / / FORUM

"Potwierdzamy złożenie przez PGNiG Termika oferty wiążącej na zakup Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej należącego do Spółki Energetycznej Jastrzębie wchodzącej w skład grupy kapitałowej JSW. Oferta poddawana jest obecnie analizie. Chodzi o 100 procent udziałów" - poinformowała PAP Jabłońska-Bajer.

"Analizujemy różne scenariusze mające doprowadzić do poprawy sytuacji płynnościowej firmy. Decyzje jednak nie zapadły" - dodała rzecznik.

W piątek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski informował, że rząd chce, by PGNiG Termika zainwestowała w aktywa ciepłownicze JSW.

Z kolei minister energii Krzysztof Tchórzewski potwierdził w piątek w Katowicach możliwość częściowej sprzedaży wybranych spółek zależnych Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Zaznaczył przy tym, że nie jest to jeszcze przesądzone.

Na początku lutego wiceminister Tobiszowski poinformował, że JSW potrzebuje ponad 1 mld zł kapitału, a środki potrzebne na restrukturyzację i inwestycje w spółce miałyby pochodzić m.in. od inwestorów, którzy zechcą zaangażować się w spółki z grupy JSW.

Wśród aktywów, które mogłyby pomóc JSW w pozyskaniu środków, wiceminister wymienił wówczas Koksownię Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria oraz Spółkę Energetyczną Jastrzębie (SEJ). O ile jednak w dwóch pierwszych podmiotach, w przypadku powiązania z inwestorem, JSW miałaby zachować większościowe pakiety, o tyle w SEJ większość może mieć inwestor, ale z dominującym udziałem Skarbu Państwa.

Przedstawiciele PGNiG informowali w piątek, że spółka jest zainteresowana sektorem ciepłownictwa, a najbardziej atrakcyjnymi aktywami byłyby sieci ciepłownicze razem z wytwarzaniem. (PAP)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~GÓRNIK
TO BĘDZIE KASTRACJA JSW BĘDZIE POTEM PŁACIĆ OBCEJ FIRMIE ZA SPRĘŻONE POWIETRZE I OGRZEWANIE
~hdh
W PGNIG mają więcej bonusów niż w jsw. Przypominam, że miejsce w którym jest jsw firma zawdzięcza tylko i wyłącznie POprzednim zarządzającym. Nie chciałbym być w ich skórze. Łapówki pobrane a tu dupa. Nie udało się doprowadzić do bankructwa. Teraz żydki pewnie będą chcieli kasę z powrotem a tu pupa.
~HANSIK
coco tu komentować koszty inwestycji to górnik a zysk jak zwykle
~aaaaaa
SEJ kończy budowę nowego bloku energetycznego. Po jego budowie jastrzębskie kopalnie miały być w 100% samowystarczalne energetycznie. Na szczęście blok jest na mieszankę metan-muł-biomasa więc Termika będzie musiała to odkupić, ciekawe po ile teraz prąd sprzedadzą. Jastrzębskie kopalnie po dokończeniu bloku były by w 100% niezależne SEJ kończy budowę nowego bloku energetycznego. Po jego budowie jastrzębskie kopalnie miały być w 100% samowystarczalne energetycznie. Na szczęście blok jest na mieszankę metan-muł-biomasa więc Termika będzie musiała to odkupić, ciekawe po ile teraz prąd sprzedadzą. Jastrzębskie kopalnie po dokończeniu bloku były by w 100% niezależne energetycznie.
~Arturo
ZLIKWIDOWAĆ ODRABIANIE WOJSKA A SKOŃCZĄ SIĘ PROBLEMY JSW.
~jj
Roznosimy zarazę po sektorze energetycznym.
~qaz
By sPiSkowa Zjednoczona Partia Robotnicza rosla w sile, a ich ludziom zylo sie dostatniej.
~Górnik
Los jsw jest przesądzony węgiel spada brakuje na utrzymanie
~rekin
Macie rację Kto sprzedaje serce i motor firmy
Co ich umniejsza finanse.
Nie dzieląc się z elektrowniami.
Sprzedając swoją samowystarczalność.
Inne były założenia o kopalniach węgla energetycznego.
Sprzedając elektrowniom.
Co mają stały monopol.
Polski.
Nie podlegającym zawirowaniom kryzysu.
Dające spokój
Macie rację Kto sprzedaje serce i motor firmy
Co ich umniejsza finanse.
Nie dzieląc się z elektrowniami.
Sprzedając swoją samowystarczalność.
Inne były założenia o kopalniach węgla energetycznego.
Sprzedając elektrowniom.
Co mają stały monopol.
Polski.
Nie podlegającym zawirowaniom kryzysu.
Dające spokój Rządowi i Braci górniczej.
A ISW odetchnie.
Swoim nowym oddechem.
rekin
Macie rację.


~bebe
Niech PGNiG przejmie całą JSW skończą się barbórki,14 i kopalnie JSW będą przynosiły dla PGNiG miliardowe zyski !

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki