REKLAMA

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń

2021-05-11 07:20
publikacja
2021-05-11 07:20
JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń
JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń
fot. Denys Kuznetsov / / Shutterstock

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

"W nawiązaniu do wypowiedzi prezesa Tauron Polska Energia Pawła Strączyńskiego udzielonej 10 maja 2021 w Parkiet TV, Jastrzębska Spółka Węglowa oświadcza, że nie była i nie jest zainteresowana kupnem, ani nieodpłatnym przejęciem kopalń z aktywów spółki Tauron i innych górniczych przedsiębiorstw" - podała JSW.

W poniedziałek prezes Tauronu Paweł Strączyński poinformował w Parkiet TV, że Tauron Wydobycie trafi docelowo do podmiotu wskazanego przez Skarb Państwa. Dodał, że chce się spotkać z zarządem JSW i zaoferować spółce np. kopalnię Brzeszcze czy kopalnię Sobieski.

"Wypowiedź prezesa Strączyńskiego z Tauron nie była w żaden sposób uzgodniona z zarządem JSW. Nasza spółka nie planuje żadnych rozmów i spotkań związanych z ewentualnym zakupem kopalń, gdyż JSW nie będzie przejmowała aktywów węglowych (ani płatnie, ani bezpłatnie). Takich działań nie przewiduje strategia spółki ani żaden inny dokument" - napisano w komunikacie JSW.

JSW zaapelowała jednocześnie o "rozwagę w składaniu podobnych deklaracji wobec JSW, która jest spółką giełdową, wrażliwą na tego rodzaju doniesienia". (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
wars
ojoj, to zaraz wymiana prezeski w JSW murowana i nowy prezes znajdzie synergie, zrobi rebranding i z trupa się super laskę na sprzedaż do bur...elu w Holandii.
Poza tym syn Szydłowej może dostanie jakiś etacik na bramie ?
tomaszektoma
zmieni się Prezesa i będzie zainteresowana
uczen_manueli_g
Panią Prezes jak już. Proszę o trochę szacunku dla pani Barbary Piontek.
xyon
ktoś chyba chciał tanio kupić JSW wczoraj przed kolejnym rajdem w górę
luxferre
Zupełnie jak gdyby to zależało od JSW :D

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki