REKLAMA
JUŻ JUTRO

JSW ma list intencyjny z PGNiG Termika dotyczący sprzedaży Spółki Energetycznej "Jastrzębie"

2016-05-25 17:42
publikacja
2016-05-25 17:42

Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała list intencyjny z PGNiG Termika dotyczący sprzedaży Spółki Energetycznej "Jastrzębie" - podała JSW w komunikacie.

fot. Peter Andrews / / FORUM

Na mocy listu, JSW oraz PGNiG Termika zobowiązały się prowadzić negocjacje "w dobrej wierze w celu zwarcia transakcji".

Jak podano, w terminie 3 dni roboczych od dnia podpisania listu PGNiG Termika ma wystąpić do UOKiK o zgodę na realizację transakcji. JSW z kolei ma wystąpić do swoich obligatariuszy lub spowodować, że SEJ wystąpi do obligatariuszy SEJ celem uzyskania zgód lub oświadczeń woli niezbędnych do realizacji transakcji.

Na koniec kwietnia PGNiG Termika złożyła JSW warunkową ofertę wiążącą dotyczącą nabycia akcji Spółki Energetycznej "Jastrzębie". Wtedy także SEJ z grupy JSW zawarła z PGNiG Termika umowę sprzedaży 100 proc. akcji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej za 190,4 mln zł.

Spółka Energetyczna "Jastrzębie" zajmuje się wytwarzaniem energii elektrycznej i ciepła dla potrzeb kopalni Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz innych odbiorców przemysłowych, a także produkcją ciepła dla ludności, którego dystrybucją zajmuje się PEC. SEJ dostarcza do PEC ok. 0,9 PJ energii cieplnej rocznie, co stanowi 60 proc. całkowitej produkcji ciepła przez SEJ. Dodatkowo, SEJ zajmuje się wytwarzaniem sprężonego powietrza i chłodu dla kopalń JSW. (PAP)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Terra
Przy okazji sprzedać CLP-B i Advicom.
~aaaaaa
PEC i SEJ to były perełki w JSW SA. Teraz w SEJu na ukończeniu jest nowy blok na mieszankę metan-muł-biomasę za ponad 800mln.
~lel
materiał jest stary. Naciaganie go by załatać rozdarcie utworzy kolejne w innym miejscu - natychmiast lub po krótkim czasie. Krótkowzroczność polityczna w wykonaniu PiS jest porażająca
~beb
Za to długowzroczność PO była przerażająca.

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki